Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyMDK zaprasza - Pasja na nowo

MDK zaprasza - Pasja na nowo

Spektakl opowiada historię Jezusa i otaczających go ludzi od momentu chrztu w Jordanie po wniebowstąpienie z Góry Oliwnej

Dodano:
MDK zaprasza - Pasja na nowo

Młodzieżowy Dom Kultury w Konine 

25 marca, godz. 16 

Młodzieżowy Dom Kultury oraz Teatr Sztukmisja zapraszają na niezwykły spektakl ,,Pasja - opowieść o życiu i nauczaniu Jezusa” . Spektakl odbędzie się 25 marca o godz. 16.

Spektakl opowiada historię Jezusa i otaczających go ludzi od momentu chrztu w Jordanie po wniebowstąpienie z Góry Oliwnej. Opowiedziana historia ma ponad dwa tysiące lat i narosło wokół niej wiele klisz i uproszczeń. Reżyserka stara się spojrzeć na te wydarzenia w świeży sposób; dostrzec zarówno ich ludzki wymiar, jak i duchowe znaczenie. Cechą szczególną przedstawienia jest brak typowego podziału na scenę i widownie. Widzowie uczestniczą bezpośrednio w akcji, przebywają tuż obok Jezusa, apostołów, uczonych w Piśmie, tworzą tłum, stają się częścią spektaklu. Aktorzy grają bez makijażu i w neutralnych kostiumach.

Wszyscy (oprócz Jezusa) grają więcej niż jedną postać, starając się wydobyć z każdej z nich prawdę za pomocą technik pracy z ciałem i głosem. Doświadczenia tych postaci związane z wydarzeniami z życia Jezusa stanowią oś przedstawienia, nadając mu głęboko ludzki wymiar.

Scenariusz i reżyseria Kathleen Ann Thompson

Teatr Sztukmisja z Wisły to platforma, na której utalentowani młodzi ludzie posiadający odpowiedni warsztat, mogą dać wyraz swoim przekonaniom, wykorzystać swój zapał i umiejętności nadal rozwijając się pod względem artystycznym i nie tylko. Teatr chce w swych projektach poruszać tematy ważne i zawsze aktualne. Tworzyć pomost pomiędzy tym, co ma nieprzemijającą wartość a naszą codziennością.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie MDK. 

Czytaj więcej na temat:spektakl, teatr , pasja, Pasja Jezusa Chrystusa
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole