Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyMDK zaprasza - spektakl Chcemy być sobą

MDK zaprasza - spektakl Chcemy być sobą

„Chcemy być sobą” to spektakl teatralny inspirowany kultowym filmem Petera Weir’a „Stowarzyszenie umarłych poetów”.

Dodano:
MDK zaprasza - spektakl Chcemy być sobą

Spektakl teatralny ,,Chcemy być sobą" 

CKiS „Oskard”

 24 kwietnia

g. 9.00 i 11.00

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprasza na spektakl teatralny inspirowany filmem Petera Weir’a „Stowarzyszenie umarłych poetów”

„Chcemy być sobą” to spektakl teatralny inspirowany kultowym filmem Petera Weir’a „Stowarzyszenie umarłych poetów”. Jednakże akcja spektaklu została przeniesiona do Polski schyłku lat 90-tych ubiegłego wieku. Zmieniły się zatem realia sceniczne. Aktorzy z MDK-owskiej Grupy Teatralnej „Wielka Trema” przenoszą nas do opresyjnej szkoły, w której najwyższymi wartościami są tradycja, nauka i dyscyplina. Uczennice (bo jest to szkoła żeńska) początkowo poddają się regułom obowiązującym w szkole. Ale coś zmienia się wraz z pojawieniem się nowej nauczycielki języka polskiego.

W naszym spektaklu najważniejsze są relacje między uczennicami. Jak to bywa w wieku nastoletnim, uczniowie uczą się, bawią, kochają, mają swoje ambicje i marzenia o przyszłości. Czy szkoła, w której się znalazły jest w stanie zapewnić im realizację marzeń? Jakie wartości okażą się dla nich najważniejsze? Jaką rolę w ich dążeniach odegrają rodzice? Czy uda im się wyzwolić z opresyjnego rygoru wychowania?

Właśnie na te pytania stara odpowiedzieć nasz spektakl. I są to problemy z jakimi zmagają się nastolatkowie od lat – czy to w elitarnej amerykańskiej szkole lat 50-tych czy w polskich szkołach współcześnie.

Przedstawienie w całości jest dziełem konińskich licealistów (II LO i III LO) uczestniczących w zajęciach grupy teatralnej „Wielka Trema” w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Scenariusz napisała Michalina Imbiorowicz. Opiekunem artystycznym grupy jest Jarosław Sparażyński. Na oprawę muzyczną złożyły się znane piosenki Republiki, Maanamu, Perfectu czy Nirvany.

Zapraszamy zatem na buntowniczy spektakl o zniewoleniu i wolności.

CKiS „Oskard” – 24 kwietnia g. 9.00 i 11.00

Scenariusz – Michalina Imbiorowicz (Grupa Teatralna „Wielka Trema”)

Reżyseria - Jarosław Sparażyński i Grupa Teatralna „Wielka Trema”

Muzyka – Robert Goździewicz

Scenografia (multimedia) – Marta Kornalska

W spektaklu wykorzystano piosenki: „Kombinat” - Republika, „Chcemy być sobą” -Perfect, „Dzieci wybiegły” - Elektryczne Gitary, „Po prostu bądź” - Maanam, „Smells Like Teen Spirit” - Nirvana, „I Kissed A Girl”  - Katy Perry, „Teenagers” - My Chemical Romance.

Występują aktorzy z Grupy Teatralnej „Wielka Trema”:

Jakub Bąk, Bartosz Broniarczyk, Michalina Imbiorowicz, Hanna Jankowska, Estera Łajdecka, Marcjanna Łagowska, Natalia Radke, Agnieszka Ratajczyk, Marta Siepielska, Barbara Szkudlarek, Julia Szubert, Julianna Szymańska, Wiktoria Wielińska.

Produkcja – Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie

Czytaj więcej na temat:spektakl, teatr, film
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole