Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyMocne Kino Konesera "Strzępy", po filmie spotkanie z Radosławem Karczewskim

Mocne Kino Konesera "Strzępy", po filmie spotkanie z Radosławem Karczewskim

Dodano:
Mocne Kino Konesera "Strzępy", po filmie spotkanie z Radosławem Karczewskim

Gdzie: Kino Oskard

Kiedy: 22 września, g. 19.00

bilet: 16 zł w kasie, online: 17 zł

Tym razem w kinowej sali pojawi się wyjątkowy gość, z którym porozmawia filmoznawczyni Aleksandra Kwiatkowska. Będzie nim Radosław Karczewski, kierownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Koninie. Wcześniej premierowo widzowie zobaczą „Strzępy”, dramat o zmaganiu się z Alzheimerem. Nasz gość opowie o tej chorobie z punktu widzenia praktyka.

„STRZĘPY”, to mocny i emocjonalny obraz, opowiadający o sile uczuć syna do ojca i o chorobie, która staje się wyzwaniem dla całej rodziny, stawiając na głowie życie bohaterów. Film niezwykle potrzebny społecznie. Przybliżający zarówno zmagania osób chorych na Alzheimera i walkę ich rodzin o godne życie.

Seans nie bez przyczyny został zaplanowany na 22 września. Dzień wcześniej obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Alzheimera.

Opis filmu:
Paterokowie to kochająca się wielopokoleniowa rodzina. Mieszkają na Śląsku, prowadzą spokojne życie i cieszą się wspólnie spędzanymi chwilami. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie. Gerard zaczyna dziwnie się zachowywać, ma problemy z pamięcią, łamie normy i konwenanse. Okazuje się, że to pierwsze symptomy Alzheimera. Choroba szybko postępuje. Mężczyzna staje się nieobliczalny i coraz mniej przypomina siebie. Bliscy robią wszystko, by mu pomóc, ale z czasem i oni zaczynają „chorować”. Łączące ich relacje zostają wystawione na próbę. Na światło dziennie wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje. Adam staje przed dylematem – życie pod jednym dachem z chorym ojcem czy zadbanie o dobro żony i córki. Jaką decyzję podejmie? Jak bardzo Alzheimer zmieni życie Pateroków? Czy podrze je na strzępy?

Bilety do nabycia w kasie Oskardu lub tutaj - online.

Czytaj więcej na temat:CKiS , Kino Oskard, Strzępy, film , Kino Konesera
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole