Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezy"MÓJ OGON I JA" - spektakl dla rodzin z dziećmi od 3 roku życia - zabawa i uwalnianie twórczej energii

"MÓJ OGON I JA" - spektakl dla rodzin z dziećmi od 3 roku życia - zabawa i uwalnianie twórczej energii

Dodano:
"MÓJ OGON I JA" - spektakl dla rodzin z dziećmi od 3 roku życia - zabawa i uwalnianie twórczej energii

Gdzie: CKiS - DK Oskard

Kiedy: 7 grudnia, 15:00 i 17:30

bilet: 20 zł w kasie lub online

Polska Sieć Tańca 2022: "Mój ogon i ja" / Kolektyw Holobiont

Spektakl taneczny "Mój ogon i ja" to najnowsza produkcja kolektywu Holobiont, docenionego na polskiej scenie tanecznej w obszarze choreografii eksperymentalnej dla rodzin.

Spektakl adresowany do rodzin z dziećmi od 3 roku życia, w humorystyczny i adekwatny dla młodych widzów sposób opowiada o ewolucji, której jedną z pozostałości jest ludzka kość ogonowa. Podczas wydarzenia twórczynie zaproszą rodziny do wspólnej zabawy ruchowej wraz z performerami i uwolnienia twórczej energii, która często uśpiona ukrywa się w naszych ogonach.

Kolektyw Holobiont powstał w 2017 roku. Tworzą go dwie artystki: performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka. Obszarem zainteresowań kolektywu są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Łącząc taniec eksperymentalny, sztuki wizualne i muzykę, artystki tworzą spektakle interaktywne i prowadzą warsztaty adresowane do rodzin z dziećmi.

Wszystkie prace kolektywu opierają się na założeniu, że każdy uczestnik spektaklu – niezależnie od wieku i doświadczenia – jest w pełni kompetentnym odbiorcą sztuki. Artystki, obserwując twórcze i różnorodne zaangażowanie widzów, badają możliwości pogłębiania długotrwałych relacji poprzez sztukę.

Spektakle kolektywu to: „DOoKOŁA” (2017, Art StationsFoundation, Poznań). Kolejne prace kolektywu to „Księżycowo” (2018, Teatr Ochoty, Warszawa), „_on_line__” (2018, Art Stations Foundation, Poznań), „Gdziekształty mają szyje” (2019, Centrum Sztuki Dziecka, Poznań), „Mój ogon i ja” (2021, Teatr Polski w Poznaniu).
Prace kolektywu Holobiont były prezentowane na najważniejszych festiwalach sztuki dziecięcej w Polsce, m.in. Sztuka Szuka Malucha, MaltaFestival, Scena Tańca Studio, Festiwal Teatralna Karuzela, Festiwal Korczaka oraz Biennale sztuki dla dziecka.

Obszarem zainteresowań kolektywu są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Wszystkie prace kolektywu opierają się na założeniu, że każdy uczestnik spektaklu – niezależnie od wieku i doświadczenia – jest w pełni kompetentnym odbiorcą sztuki.

choreografia: kolektyw Holobiont we współpracy z Heike Kuhlmann, Adalisą Menghini i Ka Rustler
muzyka: Józef Buchnajzer
współpraca scenograficzna: Mr.Tail
ilustracja: Dana Chmielewska
produkcja: Fundacja Performat
obsada: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka, Dana Chmielewska
koprodukcja: Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Ochoty w Warszawie
partner: Somatische Akademie w Berlinie
dystrybucja: Performat Production – Karolina Wycisk
czas trwania: 60 min
premiera: 19.12.2021

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

bilet: 20 zł w kasie Oskardu lub online: 15.00 tutaj, 17.30 tutaj

Czytaj więcej na temat:spektakl dla dzieci, Mój ogon i ja
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole