Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyMuzyka w Ewangelickim. Tym razem sonaty Mozarta na skrzypce i fortepian

Muzyka w Ewangelickim. Tym razem sonaty Mozarta na skrzypce i fortepian

Dodano:
Muzyka w Ewangelickim. Tym razem sonaty Mozarta na skrzypce i fortepian
koncert

Data: 30 czerwca 2024
Godzina: 18:00
Miejsce: Kościół Ewangelicko-Augsburski w Koninie, ul. J. Dąbrowskiego 1
Wstęp wolny

 

„Popołudnie z Mozartem” – pod takim tytułem odbędzie się kolejny koncert w Parafii Ewangelicko-Augsburskim w Koninie.

Melomani usłyszą wybrane sonaty Mozarta na skrzypce i fortepian: Michał Grześkowiak (skrzypce) i Monika Woźniak (fortepian historyczny). Wykonane podczas koncertu utwory pochodzą z czasu przejścia między okresem „cudownego dziecka” podróżującego ze swoim ojcem do okresu dojrzałego. Z jednej strony przypominają utwory komponowane wcześniej, a z drugiej są „wychylone w przyszłość” i można w nich odnaleźć idee, które Mozart realizował w latach późniejszych.
Wszystkie zostały przez kompozytora określone jako sonaty na fortepian i skrzypce, ale czasem można odnieść wrażenie, że to fortepian odrywa główną rolę. Otwiera sekcje, prezentuje tematy, popisuje się wirtuozerią. „W sumie są to zasadniczo prace mające zapewnić rozrywkę, ale nigdy nie jest to próżna rozrywka. Muzyka o takim bogactwie i pięknie jest zawsze przede wszystkim edukacyjna. Bardzo prawdopodobne, że każdego nauczy czegoś innego. Przede wszystkim jednak niewątpliwie reprezentuje bogatego i szlachetnego ducha – nie przeciętnego człowieka, lecz mistrza i geniusza”.
W trakcie wydarzenia będzie możliwość finansowego wsparcia organizacji przez Fundację Per Musicam koncertów z cyklu Muzyka w Ewangelickim.

Muzyka w Ewangelickim. Tym razem sonaty Mozarta na skrzypce i fortepian
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole