Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyOTWÓRZ OKNO NA KULTURĘ- "Etsumon" i "Pelet"

OTWÓRZ OKNO NA KULTURĘ- "Etsumon" i "Pelet"

Dodano:
OTWÓRZ OKNO NA KULTURĘ- "Etsumon" i "Pelet"
#Oknonakulturę #FestiwalTeatrówKonin

Gdzie: os. Zatorze, parking przy ul. Wiechowicza

Kiedy: 5 lipca 2022,  godz. 18.00

Wstęp wolny

W lipcu na ulicach Konina zagoszczą teatry uliczne. W tym roku, w ramach Festiwalu Teatrów „Otwórz okno na kulturę” zobaczymy aż pięć zachwycających spektakli, w tym dwa zagraniczne. Przyjadą artyści z Hiszpanii, Afryki, Krakowa, Warszawy, nie zabraknie lokalnego akcentu i niespodzianek podczas jednego ze spektakli. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

„Otwórz okno na kulturę” to projekt zapoczątkowany w ubiegłym roku przez Miasto Konin.Jego założeniem jest wyjście ze sztuką ulicy jak najbliżej mieszkańców, pod okna bloków. Pierwsza edycja, podczas której pokazaliśmy trzy spektakle została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność. W tym roku miasto zaprosiło do współpracy: Konińską Spółdzielnię Mieszkaniową, Spółdzielnię Mieszkaniową Zatorze, Spółdzielnię Mieszkaniową „Związkowiec” i Konińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Współorganizatorem wydarzenia jest Koniński Dom Kultury.

5 lipca, godz. 18.00, parking ul. Wiechowicza, os. Zatorze
 
 „Etsumon” Afuma (Togo, Afryka)
Popis szczudlarski barwnie połączony ze sztuką żonglerki, tworzeniem żywych rzeźb oraz elementami komedii. Artyści, którzy patrzą na publiczność z wysokości 5 metrów, zachwycają umiejętnościami – a wszystko to w rytmie afrykańskichbębnów i w atmosferze dobrej zabawy!
W języku ifè, używanym w regionie Atakpamé (środkowe Togo), afuma to nadrzewna, rosnąca na rafii paproć, z której wykonywane są szczudła. Kiedy w 2012 roku togijska grupa rozpoczynała działalność, wybrała właśnie tę nazwę, aby podkreślić ideę nieustannego doskonalenia swych umiejętności w sztuce szczudlarskiej. Zespół czerpie z tradycji przodków, wzbogacając występy własnymi innowacyjnymi pomysłami.

Joan Catala (Hiszpania) „Pelat”
To spektakl, który przekracza granice pomiędzy tańcem, cyrkiem, teatrem i sztuką performansu, a także między publicznością i sceną. Opierając się na relacji performera, przedmiotu i gestu, artysta tworzy w nim przestrzeń dla wyobraźni oraz angażuje publiczność do udziału w ulotnym rytuale zbiorowego przeżycia i współodpowiedzialności. Stworzony w 2013 roku spektakl otrzymał szereg prestiżowych nagród i od tej pory stale podróżuje po całym świecie.
Joan Catala specjalizuje się w sztuce akrobatycznej równowagi, jest uważnym obserwatorem. Interesuje się łączeniem sztuk plastycznych i ekspresji ruchu, kiedy ludzkie ciało oraz otaczające je przedmioty stają się środkami komunikacji,a miejsce prezentacji przestrzenią dialogu, w której zabawa i praca stapiają się z narzędziami, doświadczeniami i pomysłami wnoszonymi przez każdego z uczestników przedstawienia.

Czytaj więcej na temat:okno na kulturę, festiwal teatrów, kdk
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole