Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPerformance głosowy. Usłyszycie na szczycie Wieży Ciśnień!

Performance głosowy. Usłyszycie na szczycie Wieży Ciśnień!

Dodano:
Performance głosowy. Usłyszycie na szczycie Wieży Ciśnień!
Kultura

Performance głosowy w wykonaniu nieformalnej grupy Konin Improv Choir w Wieży Ciśnień 2 grudnia o 19.00. 

Jeśli czegokolwiek można się spodziewać, to nieprzewidywalności, wolności, porozumienia poprzez dźwięk, wspólnoty w głosie. Ten nietypowy koncert to pokłosie cyklicznych spotkań w ramach warsztatów improwizacji „Głosowanie”, które od września odbywają się w Galerii CKiS Wieża Ciśnień w Koninie. Warsztaty prowadzi Gosia Zagajewska – wokalistka takich zespołów jak Tuleje, Figa, Fantastic Swimmers, Casting Lots czy Warsaw Improvisers Orchestra.

Ideą, która przyświeca tej autorskiej, unikatowej formule jest pokazanie, że każdy może świadomie i swobodnie używać swojego głosu, a także stworzenie przestrzeni do wspólnego twórczego działania i umożliwienie regularnych spotkań przy wspólnym śpiewie. Podczas występu performerzy będą poruszać się po przestrzeni galerii, również pośród publiczności, używając głosu w reakcji na spontanicznie, prowokowane przez Zagajewską sytuacje partytury graficzne, dźwiękowe dialogi, teksty, a także umowny system gestów.

Całość odbywać się będzie według wcześniej ustalonego scenariusza, który wytyczy pewne płynne ramy i wewnątrz którego wykonawcy będą dysponować dużą dozą swobody. Jeśli czegokolwiek można się spodziewać, to nieprzewidywalności, wolności, porozumienia poprzez dźwięk, wspólnoty w głosie.

Warsztaty „Głosowanie” zrealizowano przy pomocy środków budżetu Województwa Wielkopolskiego.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole