Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezySeanse z filmem animowanym dla dorosłych: 11. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA 2023

Seanse z filmem animowanym dla dorosłych: 11. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA 2023

Dodano:
Seanse z filmem animowanym dla dorosłych: 11. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA 2023

Gdzie: Kino kameralne w CKiS przy Okólnej

Kiedy: 22-24 marca, g. 18.00

wstęp wolny

11. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA 2023

CKiS od kilku lat jest partnerem lokalnym wyjątkowego niezależnego projektu – Ogólnopolskiego Festiwalu  Animacji O!PLA. Już pomiędzy 22 a 24 marca będzie można w Kinie Kameralnym w CKiS wziąć udział w pokazach festiwalowych i obejrzeć starannie wyselekcjonowane krótkie filmy animowane dla dorosłych.

Co roku O!PLA pojawia się w rozmaitych przestrzeniach: bibliotekach, centrach, domach kultury, galeriach sztuki, kinach, klubokawiarniach artystycznych, liceach plastycznych, muzeach, Pracowniach Filmotek Szkolnych, przedszkolach, szkołach podstawowych i wyższych, świetlicach wiejskich, nadając tym samym podwójne znaczenie pojęciu ANIMACJI w nazwie swojego festiwalu. Od 2021 roku festiwal odbywa się dwutorowo – zarówno w formule stacjonarnej, jak i wirtualnej (głosowanie publiczności wyłącznie przez Internet).

O!PLA się rozwija. Do dwóch konkursów, które były podstawą festiwalu: Konkurs Główny oraz Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos po pandemii dołączył Konkurs Teraz My! (autorami filmów są dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat).

Jak co roku Jurorami w konkursie będą sami widzowie, w różnym wieku, uczestniczący w projekcjach konkursowych, i to właśnie oni zdecydują – w głosowaniu online – do kogo powędrują Tobołki Koziołka Matołka.

Na festiwal O!PLA – od początku będący oddolną inicjatywą – składają się nie tylko projekcje konkursowe połączone z głosowaniem publiczności, ale także warsztaty i lekcje animacji, spotkania z twórcami, wystawy, koncerty, pokazy specjalne oraz różnego rodzaju działania animacyjne. Festiwal trwa w całej Polsce od 21 marca do 30 kwietnia.

Szczegóły: www.polskaanimacja.pl

HARMONOGRAM PROJEKCJI FESTIWALOWYCH  11. O!PLA 2023
w Kinie Kameralnym przy Okólnej – wstęp wolny

22 marca (środa) I 18.00 – kategoria STUDENCKA im. Kazimierza Urbańskiego (64’13’’):

FANATIKUM (Polska 2021, 07:00), Dominik Kotlarz, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
HOLLY MOLLY (Polska 2022, 11:10), Kamil Pośnik, PJATK w Warszawie
JA I JA (Polska 2022, 02:37), Adela Górna, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
JOJO I LOLA (Polska 2022, 04:35), Justyna Przystawska, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
OCZNIAK (Polska 2022, 08:22), Małgorzata Wowczak, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
POST-PROTO (Polska 2021, 02:45), Aneta Siurnicka, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
SIĘ (Polska 2022, 02:48), Ekaterina Shramko-Dąbrowska, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
TO NIE BĘDZIE FILM FESTIWALOWY (Polska 2022, 08:00), Julia Orlik, PWSFTviT w Łodzi
TO NIE KĄPIEL (Polska 2022, 07:48), Pola Włodarczyk, PWSFTviT w Łodzi
Z INNEJ ZIEMI (Polska 2022, 06:00), Damian Tchórzewski, UMCS w Lublinie
ZAWSZE CHCIAŁEM BYĆ PSEM. NAWET NIEŁADNYM (Polska 2022, 04:28), Wojciech Siejak, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

23 marca (czwartek) I  18.00 – kategoria  PRODUCENCKA im. Marka Serafińskiego (95’14’’):

3 geNARRACJE (Polska 2021, 08:30), Paulina Ziółkowska, FUMI Studio
BYŁO SOBIE MORZE… (Polska/Słowacja 2021, 16:24), Joanna Kożuch, BFilm/Anima-Pol
FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE I (Polska/Kanada 2021, 16:01), Marta Pajek, Animoon/NFB
GUILTY PLEASURE (Polska 2021, 12:57), Michał Orzechowski, FUMI Studio
KRAB (Polska/Francja 2022, 08:42), Piotr Chmielewski, WJTeam
KWITNĄCY MÓZG (Polska 2022, 10:05), Edyta Adamczak, Serafiński Studio
SLOW LIGHT (Polska/Portugalia 2022, 10:59), Kijek/Adamski, Animoon
TWIERDZA (Polska 2021. 12:56), Sławek Zalewski, MEDIA DESIGN

24 marca (piątek) I 18.00 – kategoria POZA POLSKĄ (62’22’’):

BARAA (Wielka Brytania 2018, 04:30), Natasza Cetner, Royal College of Art
COFFIN (Francja 2020, 05:23), Yuanqing Cai, Nathan Crabot, Houzhi Huang, Mikolaj Janiw, Mandimby Lebon, Théo Tran Ngoc, GOBELINS, l’école de l’image
DOGS (Francja 2019, 07:14), Benjamin Berrebi, Jakub Bednarz, Diego Cristófano, Théo Lenoble, Mohammad Babakoohi, Karlo Pavicic-Ravlic, Marthinus Van Rooyen, GOBELINS, l’école de l’image |
EXPERIMENT (Francja 2020, 05:36), Zoé Berton-Bojko, Susana Covo Perez, Guillaume Heussler, Yann Kacprzak, Margot Wiriath, École des Nouvelles Images
HOMEBIRD (Wielka Brytania 2021, 10:00), Ewa Smyk, National Film and Television School
IN THE BEGINNING WAS WATER (Irlandia/Polska 2021, 19:03), Paweł Kleszczewski & Kasia Zimnoch | Konik Film Studio
MUSIC BOX (Słowacja 2019, 05:30), Joanna Kożuch, PUBRES
THE RETURN OF THE WAVES (Francja 2020, 05:46), Manon Cansell, Alejandra Guevara Cervera, Edward Kurchevsky, Francisco Moutinho De Magalhães, Hortense Mariano, GOBELINS, l’école de l’images

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole