Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSpotkanie z autorką, która odkrywa sekret esesmana i ornitologa z Auschwitz

Spotkanie z autorką, która odkrywa sekret esesmana i ornitologa z Auschwitz

Dodano:
Spotkanie z autorką, która odkrywa sekret esesmana i ornitologa z Auschwitz
biblioteka

"Ptaki krzyczą nieustannie" Beaty Dżon-Ozimek to historia esesmana i ornitologa z Auschwitz. Autorka odwiedzi Konin.

Spotkanie autorskie z publicystką Beatą Dżon-Ozimek odbędzie się 28 czerwca 2023 r. o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej MBP w Koninie i będzie tłumaczone na polski język migowy. 

Historia Günthera Niethammera, ornitologa i esesmana z Auschwitz, zbadana przez Beatę Dżon-Ozimek i Michała Olszewskiego, to wstrząsający przykład postawy, jaką przyjęło wielu niemieckich i austriackich naukowców w czasie II wojny światowej. Czy można być jednocześnie wrażliwym intelektualistą i nie dostrzegać tragedii masowej zagłady, a po wojnie – milczeć o tym, czego było się świadkiem?

Beata Dżon-Ozimek – publicystka, dziennikarka, współautorka filmów dokumentalnych i reportaży telewizyjnych. Przez osiem lat pracowała jako korespondentka z Austrii. Współpracuje z tygodnikami „Przegląd” i „Angora”, publikowała także m.in. w „Gazecie Wyborczej” i „Focusie Historia”. Autorka przekładu autobiograficznej książki Krystyny Chiger "Dziewczynka w zielonym sweterku", za który otrzymała nagrodę klubu młodych historyków miasta Lwowa oraz współautorka (wraz z Michałem Olszewskim) książki Ptaki krzyczą nieustannie. Historia Günthera Niethammera, esesmana i ornitologa z Auschwitz.

Spotkanie w ramach projektu Koniński Budżet Obywatelski „Konin lubi książki 8”. Uczestnicy będą mieli możliwość zakupu książek i zdobycia autografu autorki. 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole