Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyŚroda kinem niezależnym | filmy nagrodzone na Festiwalu Grand Off vol. 2

Środa kinem niezależnym | filmy nagrodzone na Festiwalu Grand Off vol. 2

Dodano:
Środa kinem niezależnym | filmy nagrodzone na Festiwalu Grand Off vol. 2

Gdzie: Kino Oskard

Kiedy: 28 lutego, g. 18.00

bilet: 10 zł

Grand Off im. Witolda Kona – Najlepsze Niezależne Filmy Świata to festiwal, który po raz 17. odbył się w Warszawie w grudniu 2023 r. i którego laureatów prezentujemy w naszym cyklu Środy z kinem niezależnym od jego początków. Blisko 4000 zgłoszeń z ponad 120 krajów, 90 członków Kapituły – przedstawicieli środowisk filmowych niemal 30 państw, 55 produkcji nominowanych w 11 kategoriach – tak przedstawiają się liczby.

Grand Off to zawsze gwarancja wysokiej jakości, przekrój kina krótkich form, w którym odbijają się różne kultury, języki, stylistyki. Kina, które generuje uniwersalne emocje, jakich doświadczają ludzie niezależnie od szerokości geograficznej.

Podczas styczniowego pokazu obejrzeliśmy 6 spośród 11 nagrodzonych filmów. W lutym zapraszamy na seans z pozostałymi pięcioma produkcjami.

Widzów poczęstujemy kawą i herbatą.

W PROGRAMIE:
Najlepszy Montaż
The Father, the Son and the Rav Kelmenson / Francja / Dayan D. Qualid / 2023 / 15’36’’
Joel, lat 30, to tzw. w latach 90. „Lubawicz”, czyli ortodoksyjny Żyd. W każdą sobotę rano w towarzystwie swojego 6-letniego syna udaje się do pobliskiej synagogi, aby uczcić szabat. Tego dnia rabin  Rav Kelmenson rzuca wyzwanie Joelowi, ogłaszając mu, ze jego syn „rozjaśnia się”.

Najlepsza Scenografia
Beloc the Blind / Hiszpania / Didac C.Forroll / 2022 / 25’26’’
Niewidomy mężczyzna i jego bezdomny przewodnik przeżywają trudne czasy średniowiecza, podróżując przez góry i okradając znalezione po drodze zwłoki.

Najlepsza Fabuła
Wszystko dobrze / Polska / Karolina Ford, Mirosław Kłopotowski / 2023 / 16’
Ratownicy medyczni Leszek i darek jadą na ostatnie wezwanie w tym dniu. Podczas standardowej wizyty mają miejsce niespodziewane wydarzenia, które na zawsze odmieniają życie Leszka.

Najlepszy Dokument
The Illusions of a Wild Anemone / Turcja / Mehdi Shabani / 2022 / 21’39’’
W 1962 r. Furug Farrokhzad, twórczyni współczesnej perskiej poezji oraz ikona kobiecych kwestii w Iranie nakręciła swój pierwszy i ostatni film pt. „Dom jest czarny”. Niedługo potem przedwcześnie zmarła. Prawie 55 lat po jej tragicznej śmierci młoda turecka aktorka Derya postanowiła wygłosić w Stambule monolog recytujący poezję Farrokhzady. Powstał mentalny dialog pomiędzy Deryą i Furug.

Najlepsza Animacja
On the Ground / Francja / Lucie Dupeyrat, Nathan Ygouf, Marine Sauvageot, Chirag Paul, Claire Savoye, Jade Astoux / 2022 / 06’28’’
Podczas przeprowadzki Lily, młoda, pełna życia i ambitna kobieta, spotyka Ediego – dziwnego bezdomnego i jego zabawnego psa Belixa. Szybko się zaprzyjaźniają. Mając najlepsze intencje, Lily chce pomóc im uciec z ulicy, wbrew woli Ediego. Nie zauważa, jak wiele już zrobiła.

Łączny czas: 84’30’’

bilet w kasie 10 zł oraz do kupienia online kinooskard.ckis.konin.pl

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole