Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezy„Sundown” w Kinie Konesera: komentarz Łukasza Maciejewskiego, po filmie spotkanie Klubu Filmowego

„Sundown” w Kinie Konesera: komentarz Łukasza Maciejewskiego, po filmie spotkanie Klubu Filmowego

Dodano:
„Sundown” w Kinie Konesera: komentarz Łukasza Maciejewskiego, po filmie spotkanie Klubu Filmowego

Gdzie: Kino Oskard

Kiedy: 24 marca, g. 19.30

bilet: 16 zł

Najnowszy film Michela Franco („Opiekun”, „Nowy porządek”) był objawieniem festiwalu w Wenecji. „Sundown” w zaskakujący sposób łączy thriller z love story, gwałtowne zwroty akcji łagodząc czułą melancholią. Opowieść o wakacjach w Acapulco przybierających nieoczekiwany obrót pełna jest narracyjnych zakrętów, za którymi czekają nagłe objawienia, chwile grozy, oszałamiające zachody słońca i radykalne decyzje.

Alice (Charlotte Gainsbourg) i Neil (Tim Roth) spędzają urlop w słynnym meksykańskim kurorcie. Luksusową sielankę przerywa niespodziewany telefon, który zmusi ich do zmiany planów, a w głowie Neila pojawi się pokusa, by całkowicie zmienić swoje życie. Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią życia i jego zachodem „Sundown” stawia najważniejsze pytania o to, co naprawdę czyni nas szczęśliwymi. Pieniądze? Miłość? Więzi? A może ich brak?

„Sundown” to kolejne po „Opiekunie” ekranowe spotkanie Michela Franco z Timem Rothem, dla którego to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych ról w dorobku. Jego Neil do końca nie zdradza swoich tajemnic, w czym wspiera go reżyser, zwodząc nas i myląc tropy. I o tym także jest „Sundown”: o pozorach, którym chętnie ulegamy, oceniając zamiast dociekać prawdy i zbyt łatwo biorąc piekło za raj.

Bilet: 16 zł w kasie CKiS DK Oskard

Do kupienia równiez online ckis.konin.pl

Czytaj więcej na temat:Kino Konesera , CKiS, Kino Oskard
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole