Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyTALENTY TRÓJKI - zapraszamy na wernisaż, podziwiajcie prace uczniów SP 3 w Koninie

TALENTY TRÓJKI - zapraszamy na wernisaż, podziwiajcie prace uczniów SP 3 w Koninie

Dodano:
TALENTY TRÓJKI - zapraszamy na wernisaż, podziwiajcie prace uczniów SP 3 w Koninie

Gdzie: CKiS w Koninie

Kiedy: 7 czerwca, g. 17.00

wstęp wolny

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Koninie w tym roku szkolnym po raz drugi realizuje projekt o charakterze artystyczno-edukacyjnym – TALENTY TRÓJKI. Jednym z elementów tego projektu jest wystawa najciekawszych prac uczniów SP nr 3, które urzekają szczerością i oryginalnością, są też wyrazem ich talentu, wrażliwości i otwartości. Na otwarcie wystawy zapraszamy 7 czerwca, o g. 17.00. Będzie to wyjątkowe spotkanie z jedyną w swoim rodzaju twórczością - pełną radości, nieoczekiwanych skojarzeń i czystych intencji.

Na wystawę spośród ok. 150 prac wybrano 78, a ich autorami jest 67 młodych twórców. Wyboru prac dokonała komisja w składzie: Krystyna Mikołajczak (CKiS), Renata Bielińska (CKiS), Dorota Powidzka (SP nr 3 – nauczycielka), Aleksandra Rosiejewska (SP nr 3 – uczennica klasy VII).

Sztuka uwrażliwia i pobudza wyobraźnię, nie tylko kształtuje wrażliwość estetyczną, ale także uczy ekspresji  i umiejętności wyrażania siebie, spostrzegawczości, koncentracji i kreatywnego myślenia. Obcowanie ze sztuką i jej uprawianie pozytywnie wpływa na rozwój poznawczy, psychiczny i emocjonalny zarówno dzieci, jak i młodzieży.

Stanisław Leon Popek – psycholog, malarz, poeta i wykładowca – pisał: „Plastyka jest jedną z podstawowych form wypowiedzi i porozumiewania się za pomocą bezpośrednich (realistycznych) lub pośrednich symbolicznych, abstrakcyjnych środków wyrazu (…) Jest również formą wyrażania pragnień, nadziei, zwątpień, radości, smutków oraz najbardziej fantastycznych marzeń”.

Wystawa czynna do 28 czerwca, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00.
Natomiast 10 czerwca czynna od 15.00-18.00, a 20 czerwca – od 10.00 do 15.00.

Czytaj więcej na temat:wernisaż, CKiS, wystawa, prace
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole