Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyTeatr Polska 2022: EXPERYMENT

Teatr Polska 2022: EXPERYMENT

Dodano:
Teatr Polska 2022: EXPERYMENT

Gdzie: I Liceum Ogólnokształcące w Koninie, ul. Adama Mickiewicza 14 
Data: 24 września 2022, godz. 20:30
Bilety 20 zł 

„Experyment” to spektakl inspirowany stanfordzkim eksperymentem więziennym Philipa Zimbardo z 1971 r. Niezwykle istotny głos w obecnych czasach.
Jak dobrze w rzeczywistości znamy samych siebie? Czy możemy z przekonaniem przewidzieć do czego bylibyśmy zdolni, lub czego nigdy byśmy nie zrobili w całkowicie nowych dla nas okolicznościach.


„Na szczęście także teraz, od czasu do czasu, zdarzają się prawdziwe perełki przypominające o sile teatru offowego, który nie musi być tanią imitacją teatrów repertuarowych. Taką perełką jest właśnie "Experyment" wyreżyserowany przez Piotra Jankowskiego, który śmiało zestawić można z najlepszymi tego typu produkcjami” (Łukasz Rudziński, kultura.trojmiasto.pl).

Co powoduje, że zwyczajni ludzie radykalnie zmieniają swoje zachowanie? Na co pozwalamy sobie pozostając anonimowymi? Czy i w jakim stopniu poczucie władzy i przypisane role zmieniają nas? Jak zło rodzi się w człowieku?
Transformacja zwykłych normalnych ludzi w krzewicieli zła, działa jak ślepota umysłowa, która przysłania myślenie i zaszczepia przekonanie, że inni to mniej niż ludzie.
Więzienie w spektaklu zbudowane zostanie na oczach widzów, a uczestnicy eksperymentu będą jednymi z nas. Granica między sceną a widownią zatrze się, wszyscy skonfrontują wiedzę o sobie.

Będziemy w środku procesu uwalniania zła w człowieku i chęcią zdominowania drugiej osoby. Integralną częścią spektaklu teatralnego, będą projekcje i materiały filmowe przygotowane z myślą o „Experymencie”.

Przedstawienie w reżyserii Piotra Jankowskiego miało swoją premierę 27 października 2020 w postoczniowej przestrzeni Plenum w Gdańsku. Jesienią pokazane zostanie w Koninie w ramach tegorocznej odsłony projektu Teatr Polska. Artyści zagrają w nietypowej lokalizacji, a mianowicie w… Wszystko dlatego, że – zgodnie z jedną z idei przyświecających cyklowi – opuszczamy czasem nasze instytucjonalne mury, by być jeszcze bliżej Was.

Fundacja Piotra Jankowskiego

Czas trwania: 1:20.
Grupa wiekowa: młodzież i dorośli
Bilety w cenie 20 zł do kupienia online i w kasie CKiS-DK Oskard
 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole