Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyTEATR POLSKA: "BETON"

TEATR POLSKA: "BETON"

Dodano:
TEATR POLSKA: "BETON"

Gdzie: CKiS DK Oskard

Kiedy: 20 września, g. 19.00

bilet: 20 zł

Teatr pełen emocji i niezapomnianych wrażeń znów w Koninie! Jesień w Centrum Kultury i Sztuki zapowiada się bardzo ekscytująco i jeśli kochacie dobre spektakle, rezerwujcie już czas i bilety (tylko 20 zł)!

Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć od września do listopada siedem przedstawień i co zawsze cieszy - wśród nich znajdą się opowieści dedykowane zarówno dorosłym, młodzieży, jak i dzieciom!

Mamy też niespodziankę z okazji 15. urodzin Teatru Polska. Jeśli kupisz bilet na jeden ze spektakli w ramach projektu Teatr Polska w CKiS w Koninie, otrzymasz bezpłatną wejściówkę na spektakl „Kaspar”! UWAGA! Liczba wejściówek jest ograniczona! Można je odebrać w kasie CKiS-DK Oskard. Jeśli kupiłeś/kupiłaś bilet przez Internet i chcesz odebrać wejściówkę, pokaż zakupiony bilet online w kasie.

O spektaklu Beton

Konin ma galeriowce, a Gdańsk – falowce! Sztuka „Beton” opowiada o jednym z nich, a jest to historia niezwykła, w której zagina się czasoprzestrzeń. To fikcyjna historia o inżynierze, twórcy najdłuższego gdańskiego falowca. Ten orędownik komunizmu, megaloman-donosiciel i oportunista odkrywa zadziwiającą właściwość własnego dzieła: falowiec zakrzywia czas, pozwalając na podróże w przyszłość. Każde piętro budynku zatrzymało się w innej epoce i dzięki temu, widzowie wędrują wraz z głównym bohaterem po historii Polski i świata. Wspominane są: wybór Polaka na papieża, strajki, Igrzyska Olimpijskie w Moskwie czy atak na World Trade Center.

Z historii wyłania się obraz codziennych ludzkich dramatów, wywołanych przez nietypową budowlę, w której nic nie działa tak jak powinno – windy nie dojeżdżają na ostatnie piętra, a szept słychać dwa piętra wyżej.

Smaku dodaje fakt, że spektakl jest adaptacją nagradzanej powieści Moniki Milewskiej „Latawiec z betonu”, a wykonawca głównej roli i autor scenografii Wojciech Stachura otrzymał za ten spektakl wiele nagród: nagrodę Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA dla najbardziej obiecującego aktora młodego pokolenia, nagrodę w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej oraz niedawno nagrodę pierwszej edycji Festiwalu Plastyki Teatrów Lalki i Formy Słupsk-Ustka 2022. Nagrodę na festiwalu otrzymał także reżyser przedstawienia Michał Derlatka, który już wcześniej został wyróżniony za reżyserię „Betonu” Nagrodą Teatralną Miasta Gdańska za 2020 rok.

RECENZJE

„Już nie tylko poznajemy specyfikę falowca i dane na jego temat. Jesteśmy również świadkami pełnego humoru obrazu epoki PRL-u, którego osobliwy budynek przy ul. Obrońców Wybrzeża w Gdańsku jest przykładem. Falowiec staje się Polską w pigułce, głosem mieszkańców budynku nie tylko o perle architektury socjalizmu, ale też o Polsce, w której żyją”.
Łukasz Rudziński, trojmiasto.pl

„Wojciech Stachura bywa robotnikiem, milicjantem, wiejską kobietą, a nawet krową. Gra w żywym planie, gra lalkami, czasem okazuje się także świetnym tancerzem. Spektakl o polskiej historii najnowszej, pokazanej przez pryzmat gdańskiego falowca, jest imponującym popisem tego aktora”.
Przemysław Gulda, „Mistrzowski popis Wojciecha Stachury w spektaklu o najdłuższym galeriowcu”, https://trojmiasto.wyborcza.pl/

Reżyseria: Michał Derlatka
Miejski Teatr Miniatura

INFORMACJE
czas trwania: 65 minut
grupa wiekowa: młodzież i dorośli
scenografia: koncepcja scenografii i lalek: Wojciech Stachura konsultacje konstrukcyjne scenografii: Beniamin Straszewski
muzyka: Sarapata Sound Workers
data premiery: 25 listopada 2020
miejsce premiery: Miejski Teatr Miniatura

OBSADA
wykonanie: Wojciech Stachura
wykonanie piosenek: Marta Złakowska
głosy: Zofia Bartoś, Edyta Janusz-Ehrlich, Piotr Srebrowski

INNI REALIZATORZY
na podstawie powieści Latawiec z betonu Moniki Milewskiej
adaptacja i reżyseria: Michał Derlatka
animacje i multimedia: Sebastian Łukaszuk
muzyka: Sarapata Sound Workers
koncepcja scenografii i lalek: Wojciech Stachura
konsultacje konstrukcyjne scenografii: Beniamin Straszewski
reżyseria świateł: Maciej Iwańczyk

Bilet 20 zł w kasie Oskardu lub TUTAJ

O pozostałych spektaklach przeczytacie tutaj: https://www.ckis.konin.pl/teatr-polska-2023/

Czytaj więcej na temat:CKiS, Teatr Polska 2023 , spektakl
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole