Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyWernisaż Andrzeja Tomaszewskiego „Realny surrealizm – 30 lat”

Wernisaż Andrzeja Tomaszewskiego „Realny surrealizm – 30 lat”

Dodano:
Wernisaż Andrzeja Tomaszewskiego „Realny surrealizm – 30 lat”

Gdzie: Galeria CKiS Wieża Ciśnień

Kiedy: 17 listopada, g. 18.00

wernisaż: wstęp wolny, pozostałe dni: 5 zł

O człowieku w duchu surrealizmu

Galeria Wieża Ciśnień proponuje w listopadzie i grudniu wystawę prac pochodzącego z naszego miasta malarza Andrzeja Tomaszewskiego pt. „Realny surrealizm – 30 lat”. Jego twórczość wydaje się być wyraźnie zdeterminowana wizualnie i traktuje sceptycznie „zmienność” współczesnego świata sztuki.

Andrzej Tomaszewski urodził się w kwietniu 1966 roku w Koninie. Żartobliwie mówi, że maluje „od zawsze”, ale jego dojrzałe, świadome i systematyczne tworzenie zaczęło się od 1990 roku. Mniej więcej w tym samym czasie załamała się jego kariera utalentowanego lekkoatlety – problemy z kolanem raz na zawsze przekreśliły marzenia o medalach. Ze zdwojoną energią Tomaszewski rzucił się zatem w wir rysowania i malowania, powoli powiększając grono admiratorów jego sztuki. Od lat bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. W latach 90. ubiegłego stulecia współpracował z pismami „Szpilki” i „Fantastyka”. Jego obrazy znajdują się w galeriach sztuki oraz kolekcjach prywatnych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa w Poznaniu. Prace Andrzeja Tomaszewskiego sprzedawane są na aukcjach w największych domach aukcyjnych m. in. w Desa Unicum, Rempex i Ostoya.

Jego ulubionym kierunkiem w sztukach plastycznych jest surrealizm. Przewodnim motywem prac jest człowiek, postać ludzka. W specyficzny sposób „przetworzona”, pokazana w różnych sytuacjach daje nam możliwość „obserwacji” skomplikowanych relacji międzyludzkich. Pokazuje emocje i popędy, z którymi człowiek boryka się od wieków.

Publikacja towarzysząca wystawie jest współfinansowana przez Urząd Miejski w Koninie.

Na wernisaż zapraszamy w piątek 17 listopada o g. 18:00. Wstęp wolny. Wystawa czynna do 8 grudnia. W kolejnych dniach bilet w cenie 5 zł, w soboty wstęp darmowy. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole