Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Kolizja na trasie Bursztynowej. Zablokowany jeden pas ruchu w kierunku Konina

LM.plImprezyWystawa pokonkursowa: Polska-Konteksty + wystawa Jacka Boneckiego "Podróż za jeden kadr"

Wystawa pokonkursowa: Polska-Konteksty + wystawa Jacka Boneckiego "Podróż za jeden kadr"

Dodano:
Wystawa pokonkursowa: Polska-Konteksty + wystawa Jacka Boneckiego "Podróż za jeden kadr"

Gdzie: CKiS DK Oskard

Kiedy: do 7 kwietnia codziennie 14.00-19.00, oprócz 31 marca

wstęp wolny

Zapraszamy do oglądania w Domu Kultury Oskard wystawy pokonkursowej fotografii reportażowo-dokumentalnej, zorganizowanej w ramach 6. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO POLSKA-KONTEKSTY KONIN 2024.

Na wystawie zobaczyć można nagrodzone i zakwalifikowane do pokonkursowej ekspozycji prace autorstwa 24 fotografów z Polski, wytypowane przez jurorów tegorocznej edycji konkursu: Jacka Boneckiego, Mariusza Foreckiego i Zdzisława Siwika. Fotografie prezentowane są w dwóch kategoriach – reportaż/zestaw i zdjęcie pojedyncze.

Prace wykonane zostały na terenie Polski między 1 stycznia 2022 r. a 31 grudnia 2023 r. Przedstawiają osoby, miejsca lub zdarzenia dotyczące polskiej rzeczywistości społeczno-kulturowej i mają walor informacyjno-poznawczy. Fotografie prezentują obraz współczesnej Polski.

Zachęcamy również do odwiedzania wystawy Jacka Boneckiego zatytułowanej "Podróż za jeden kadr".

Od autora: „Jestem fotografem, pragnę być iluzjonistą, czarodziejem we własnej bajce. Magia fotografowania i czar podróżowania to mój kapelusz z królikiem, a świat to scena, na której występuję. Aparat gna mnie ku jego granicom, natomiast chęć zrobienia zdjęcia prowokuje do smakowania go wszystkimi zmysłami. W podróży wiele może się zdarzyć, i to należy zobaczyć, schwytać, zamknąć w kadrze. Zaćmienie Słońca na Sumatrze, Rajd Dakar, zwykły dzień pełen rutyny czy też egzotyczna przygoda na tajemniczym końcu świata – wszystkim tym wydarzeniom towarzyszy światło, smak, zapach, temperatura, dotyk. Jedyne, co trzeba zrobić, to być we właściwym miejscu, czasie i schwytać ten moment”.

Wystawy czynne są do niedzieli 7 kwietnia, codziennie w godz. 14:00-19:00 (W Niedzielę Wielkanocną 31 marca wystawa nieczynna). Wstęp wolny.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole