Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Kolizja na trasie Bursztynowej. Zablokowany jeden pas ruchu w kierunku Konina

LM.plImprezyZespół KIM NOWAK powrócił! Posłuchaj m.in. braci Emade i Fisza Waglewskich

Zespół KIM NOWAK powrócił! Posłuchaj m.in. braci Emade i Fisza Waglewskich

Dodano:
Zespół KIM NOWAK powrócił! Posłuchaj m.in. braci Emade i Fisza Waglewskich

Gdzie: CKiS - DK Oskard, Klubokawiarnia NOT

Kiedy: 6 kwietnia, g. 20.00

bilet: 99 zł

Założony przez Michała Sobolewskiego oraz braci Emade i Fisza Waglewskich w 2009 r. garaż-rockowy zespół Kim Nowak powrócił!

Po 11 latach od premiery albumu „Wilk” grupa jesienią ubiegłego roku wydała nowy krążek pt. „My”, a do składu dołączył Staszek Wróbel grający na gitarze basowej. W ramach trasy koncertowej zespół już w sobotę 6 kwietnia wystąpi w sali klubowej Oskardu!

Spontaniczna reaktywacja Kim Nowak jest wynikiem tęsknoty za tym, co w rockowym graniu najważniejsze: energetycznym, bezpretensjonalnym brzmieniem i niebanalnym przekazem.

Trzecia płyta grupy to wycieczka w stronę eterycznych opowieści, dojrzałych brzmień i szczerych emocji. Album wypełniony jest prostymi, postpunkowymi brzmieniami, typowymi dla alternatywnej, garażowej estetyki gitarowej. Niezmienne najbardziej rozpoznawalnym elementem, nadającym całości materiału wyjątkowej głębi, pozostają teksty Fisza jak i niebanalna, charakterystyczna gra Michała Sobolewskiego.

Zanim na scenę klubową w Oskardzie wejdzie zespół Kim Nowak, publiczności zaprezentuje się The Freuders – minimalistyczny kolektyw muzyczny z Warszawy stawiający na solidność sekcji rytmicznej, zalany gitarowym sosem, doprawiony szczyptą charyzmatycznych wokali. W jego skład wchodzą: Tymon Adamczyk (wokal, gitara), Olek Adamski (gitara), Maciej Witkowski (bas) oraz Piotr Wiśnioch (perkusja).

Line up 6 kwietnia:

20:00 The Freuders
21:00 KIM NOWAK

Bilety na koncert Kim Nowak kupić można w kasie DK Oskard i online. Cena: 89 zł (od piątku 2 lutego do czwartku 29 lutego włącznie) i 99 zł (od 1 marca do dnia koncertu włącznie).

O Kim Nowak
Nazwa zespołu bezpośrednio odnosi się do osoby amerykańskiej aktorki Kim Novak oraz do lat 60. i tęsknoty za nagrywaniem płyt na żywo bez produkcyjnych fajerwerków. W sierpniu 2009 r. muzycy zarejestrowali pierwsze nagrania. W 2010 r. ukazał się debiutancki album tria zatytułowany „Kim Nowak”. To płyta grana na żywo, bez użycia komputerów, gdzie wszystkie brudy zostały pozostawione celowo. Riffy gitarowe, często odnoszące się do klasyki gatunku, współgrają z punkową, garażową sekcją rytmiczną. Teksty napisane przez Fisza, często wykrzykiwane, opowiadają o śmierci, przemijaniu („Pistolet”, „Biegnij”, „Urodziny”, „Spacer”), morderstwie („Nóż”), niedojrzałości („Sierpień”), emocjach („AAA!”, „Rekin”), prawdziwej miłości („King Kong!”). W listopadzie 2012 r. ukazał się drugi album zespołu pt. „Wilk”. Na krążku dominuje spokojny i mroczny nastrój, słychać inspiracje rockiem lat 60. XX wieku. Pod koniec października 2023 r. premierę miała płyta pt. „My”. Pierwszym singlem zapowiadającym wydawnictwo jest utwór „My”, który daje fanom przedsmak tego, co będą mogli usłyszeć w najnowszej odsłonie projektu Kim Nowak.

Czytaj więcej na temat:CKiS, Kim Nowak, koncert, muzyka, Waglewscy
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole