Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyZobacz 6 hitów 21. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity | Kino przy Okólnej

Zobacz 6 hitów 21. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity | Kino przy Okólnej

Dodano:
Zobacz 6 hitów 21. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity | Kino przy Okólnej

Gdzie: Kino Kameralne przy Okólnej

Kiedy: 17-19 maja 2024

Sześć hitów 21. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity zobaczycie w ramach Weekendu z Festiwalem MDAG w Kinie Kameralnym przy ul. Okólnej 47a w Koninie.
MDAG to jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, prezentujący kino najwyższej próby. Zeszłoroczna hybrydowa edycja przyciągnęła ponad 144 000 widzów! Chodzi o to, żeby kino dokumentalne jak najszerzej docierało do polskich widzów.
W tym roku Weekend z Festiwalem MDAG odbędzie się w dniach 17-19 maja.

Program

17 maja, godz. 18.00
„Copa 7” | Wlk. Brytania, 2023, 90’| reż.James Erskine, Rachel Ramsey
Mistrzostwa świata kobiet w piłce nożnej po raz pierwszy zostały zorganizowane przez FIFA w 1991 roku. To wydarzenie postrzegamy jako oficjalny początek nowej ery w historii sportu, ale czy słusznie? 20 lat wcześniej w blasku fleszy odbył się w Meksyku pierwszy turniej zespołów kobiecych. Mecze oglądało 100 000 widzów, a jednak turniej został wymazany z kart historii.

17 maja, godz.19.45
„Efekt YouTube’a” | USA, 2022, 99’ | reż. Alex Winter
Historia YouTube’a jest zarówno inspiracją, jak i przestrogą. Założony w 2005 roku przez trzech młodych informatyków z PayPal Holdings, szybko stał się jedną z najpotężniejszych internetowych platform. Początkowo odwiedzało go dziennie 8 milionów użytkowników – dziś już 2,6 miliarda. Zapewniając łatwy i szybki dostęp do wiadomości czy rozrywki, jest również źródłem dezinformacji. Jak zmienił nasze życie i myślenie?

18 maja, godz. 18.00
„Każda mała rzecz” | Australia, 2023, 93’ | reż. Sally Aitken
Terry Masear w swoim domu i pięknym ogrodzie w Los Angeles prowadzi klinikę dla najmniejszych ptaków na świecie – kolibrów. Te drobne fascynujące stworzenia są tu przywożone z całej Kalifornii. Obrazy kolibrów, przypominających duszki z bajki połączone z pięknymi zdjęciami naturalnego środowiska, podkreślają główną tematykę filmu – odporność na ciosy zadawane przez życie i proces uzdrawiania ciała i duszy.

18 maja, godz. 19.45
„Rave” | Polska, 2024, 79’ | reż. Łukasz Ronduda, Dawid Nickel
Film opowiada o muzyce techno i kulturze rave w Polsce. Przewodnikiem po tym świecie jest dwójka młodych rejwerów: Marysia i Janusz oraz Marcello Zamenhoff, performer i jeden z pionierów techno w Polsce. Bohaterowie szukają odpowiedzi na podstawowe pytanie, czy młodemu pokoleniu uda się pojednać podzieloną klasowo od lat 90. XX wieku scenę klubową w Polsce?

19 maja, godz. 17.30
„Naturalna dzikość serca” | Norwegia, 2024, 83’ |reż. Silje Evensmo Jacobsen
Przez lata rodzina złożona z rodziców i czwórki dzieci cieszyła się samowystarczalnym życiem na norweskiej farmie, z dala od zgiełku miasta, w harmonii z naturą. Niespodziewana tragedia wywróciła wszystko do góry nogami. Jak poradzą sobie w obliczu zmian? Film otrzymał Nagrodę Główną w międzynarodowym konkursie dokumentalnym na Sundance.

19 maja, godz.19.00
„W ogniu. Historia Anity Pallenberg" | USA, 2023, 113’ | reż. Alexis Bloom, Svetlana Zill
Opisywano ją jako boginię rock’n’rolla, kapłankę voodoo, złą uwodzicielkę. Oskarżano o próbę rozbicia Rolling Stonesów z uwagi na romanse z trzema członkami zespołu. Kilka piosenek Stonesów było inspirowanych jej osobą, nazywano ją nawet szóstym Stonesem. Film, w którym pamiętniki Anity Pallenberg czyta Scarlett Johansson, opowiada o jej ekscentrycznym życiu, rodzinie i karierze. Poznajemy jej nieopublikowane do tej pory wspomnienia.

Bilety w kasie Oskardu oraz online: https://kinooskard.ckis.konin.pl/weekend-z-21-festiwalem-mdag/

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole