LM.plSport0:4. Obrońca trofeum pożegnał się z Pucharem Polski

0:4. Obrońca trofeum pożegnał się z Pucharem Polski

Wojewódzki Puchar Polski

Nie tak to miało być. Broniący wojewódzkiego Pucharu Polski Sokół Kleczew zagrał słaby mecz i przegrał z Polonią Środa Wlkp. 0:4.

Już początek spotkania był kiepski. W 11. minucie do bramki gospodarzy trafił Emanuel Mikołajczyk. Były gracz Sokoła z szacunku dla swojego byłego klubu nie okazywał zbytniej radości. A powody do niej były niemal przez cały mecz. Bo kleczewianie byli po prostu bezradni. Szarpali, starali się, ale to wszystko z dobrze dysponowaną Polonią było na nic.

Do przerwy było 0:1. Potem przyjezdni wrzucili drugi bieg, przy czym losy meczu mogłyby się potoczyć inaczej gdyby w 60. minucie Mateusz Wzięch strzelił karnego. W jedenastce faulował go Mateusz Pieńczak, sprawiedliwość próbował wymierzyć sam poszkodowany. Trafił w zewnętrzną część słupka. Kilka minut potem Jędrzej Drame strzelił na 0:3 i trudno było się spodziewać, że Sokołowi uda się odrobić straty. Nic takiego nie nastąpiło, tym bardziej, że w końcówce Eryka Mirusa pokonał jeszcze Dawid Bałdyga. Tym samym obrońca trofeum już po I rundzie pożegnał się z wojewódzkim Pucharem Polski.

Sokół Kleczew – Polonia Środa Wlkp. 0:4 (11' Emanuel Mikołajczyk, 52', 65' Jędrzej Drame, 90' Dawid Bałdyga)

Sokół: Eryk Mirus – Michał Zimmer, Adrian Kaliszan (70' Aleksander Kultys), Hubert Kaptur, Kacper Friska (76' Szymon Łukowski), Jan Andrzejewski (70' Filip Młodożeniec), Kacper Janiak (70' Jakub Wajman), Michał Grobelny (76' Dawid Wróbel), Mateusz Sopoćko (76' Dawid Szygenda), Mateusz Wzięch, Przemysław Kita (70' Kamil Chiliński)