LM.plSport165 zawodników na starcie VIII Memoriału Henryka Warwasa

165 zawodników na starcie VIII Memoriału Henryka Warwasa

Dwa dystanse biegowe i jeden nordic walking mieli do pokonania zawodnicy podczas VIII Memoriału Henryka Warwasa w Kleczewie. Nie odstraszyła ich nawet nieprzyjemna pogoda.

Choć temperatura nie była zbyt wysoka, a czasem popadał deszcz, i tak 165 śmiałków postanowiło w sobotę zmierzyć się z trzema dystansami trasy VIII Memoriału Henryka Warwasa w Kleczewie. Biegacze mogli wybierać między rywalizacją na dziesięć i pięć kilometrów, ten krótszy dystans do pokonania mieli też uczestnicy marszu nordic walking.

Dziesięć kilometrów wybrało 84 zawodników. Najszybszy okazał się Piotr Frydrychowski z Kleczewa, któremu zajęło to 33 minuty i 30 sekund. Szesnaście sekund wolniejszy był Taras Kulaj z Konina, a trzecie miejsce zajął Michał Dryjański z Kleczewa (37:16). Wśród kobiet wygrała Anna Szygenda z Budzisławia Kościelnego (45:43) przed Iloną Rybarczyk z Koła (45:48) i Katarzyną Łubik z Posady (46:50).

43 biegaczy stanęło na starcie dystansu pięciokilometrowego. Wygrał Marcin Sakowski z Rychwała (17:57), drugi był Przemysław Jasiak z Krosna (18:16), a trzeci Norbert Hołderny z Witkowa (18:37). Wśród kobiet najszybsza była Sylwia Blim z Wtórek (25:11), drugie miejsce zajęła Katarzyna Burczyńska z Kleczewa (26:06), a trzecia była Olga Hajdrych z Kleczewa (26:45).

Marsz nordic walking wybrało 38 zawodników. Najwyższe miejsce na podium wywalczył Hieronim Winiarski z Jankowa Zaleśnego (32:55), niżej uplasował się Piotr Piaskowski z Konina (33:14), a trzecie miejsce wywalczył Szymon Sypniewski ze Starego Miasta (33:16). W kategorii kobiet pierwsza była Agnieszka Kędzierska z Trzemeszna (33:26), drugie miejsce zajęła Beata Jóźwiak z Wtórek (35:11), a na najniższym stopniu podium stanęła Anna Matyja ze Śremu (36:02).