Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportAndrzej Goiński: „W klubie powstaje sekcja kickboxingu”

Andrzej Goiński: „W klubie powstaje sekcja kickboxingu”

Dodano:
Andrzej Goiński: „W klubie powstaje sekcja kickboxingu”
Wywiad

O osiągnięciach w 2022 roku, planach na bliższą i dalszą przyszłość. Zapraszamy na wywiad z Andrzejem Goińskim, jedną z legend konińskiego boksu, członkiem zarządu Zagłębia Konin.

Naszą rozmowę zacznijmy od podsumowania ubiegłego roku. Jakie sukcesy ma za sobą klub?

To był bardzo udany rok dla Klubu Bokserskiego Zagłębie Konin. Odnieśliśmy sporo sukcesów w regionie, Polsce i Europie. Dla przypomnienia tylko: Dorian Ciesielski i Kajetan Bajzert zdobyli mistrzostwo Wielkopolski w kategorii młodzików, na tej samej imprezie Jakub Słomka i Jakub Kołodziejski wywalczyli złoto jako kadeci. Podczas Mistrzostw Polski Juniorek Danuta Lewandowska sięgnęła po złoty medal, a Julia Gieryn i Natalia Niedźwiedź po brązowe medale, Albert Betke został brązowym medalistą MP Juniorów, Kajetan Bajzert na Mistrzostwach Europy Młodzików i MPolski zdobył brązowy medal, Julian Witkowski został wicemistrzem Polski do lat 23, Mateusz Kałecki stoczył pierwszą wygraną zawodową walkę, Oskar Oblizajek w Pucharze Polski w kategorii U13 był najlepszy i zdobył złoty medal, a Kajetan Bajzert w U15 zdobył srebro.

To młodzież. W seniorach mogliśmy za to oglądać Mateusza Goińskiego, a jako szkoleniowiec pracuje jego brat Kamil.

Mateusz brał udział w Mistrzostwach Europy w Erywaniu oraz wystąpił na kilku galach z cyklu Suzuki Boxing Night. Staramy się także o to, aby niedługo stoczył walkę jako zawodowiec. Natomiast Kamil Goiński jest trenerem w sztabie szkoleniowym kadry Polski seniorek w boksie.

W rankingu Instytutu Sportu Młodzieżowego za 2022 rok klub znalazł się na drugim miejscu w Polsce i pierwszym w województwie jeżeli chodzi o boks.

Tak, jest to bardzo duże osiągnięcie dla naszego klubu, również dla naszego miasta.

Tyle jeżeli chodzi o minione dwanaście miesięcy. Jakie są bieżące plany klubu?

Na pewno nasze zawodniczki i nasi zawodnicy wezmą udział w mistrzostwach okręgu, mistrzostwach Polski, turniejach krajowych i zagranicznych. Mamy także nadzieję, że będą reprezentowali klub i miasto na mistrzostwach świata, Europy, Igrzyskach Europejskich i turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich. Cieszymy się też, że w klubie powstaje sekcja kickboxingu. Zapraszamy zatem wszystkich chętnych na zajęcia, które będą prowadzone i dla dziewczyn i chłopaków. Więcej informacji na naszym profilu społecznościowym i w klubie.

Czy któraś z imprez bokserskich odbędzie się w naszym mieście?

Planowaliśmy zorganizować Mistrzostwa Polski oraz galę Suzuki Boxing Night. Ale nie wydaje nam się, że będzie to możliwe, ponieważ otrzymana dotacja nie jest wystarczająca. Spodziewaliśmy się od miasta bardziej adekwatnej do naszych osiagnięć subwencji. Musimy zatem bazować na tym, co przypadło przy podziale i szukać dodatkowych form wsparcia, pozyskiwać sponsorów i może uda się nam zorganizować którąś z wymienionych imprez. Na tą chwilę mamy też dobre wieści.

Proszę się nie wstydzić...

Po prawie czteroletniej przerwie jedenastego lutego w hali MOSiR przy ul. Dworcowej w Koninie organizujemy sobotę bokserską. Walki mają się zacząć od godziny 12.00. Więcej informacji przekażemy w najbliższym czasie i mam nadzieję, że portal lm.pl wesprze nas medialnie.

Na to może pan liczyć. A czego mogą się spodziewać fani?

Kibice Klubu Bokserskiego Zagłębie Konin choćby tego, że jedenastego lutego będą mogli pooglądać walki podczas soboty bokserskiej, a w niedługim czasie planujemy zorganizować mecz (a może mecze) z innymi klubami z kraju, czy też z zagranicy. Bardzo dużo oczywiście, będzie zależeć od możliwości finansowych.

Foto Zagłębie Konin

Andrzej Goiński: „W klubie powstaje sekcja kickboxingu”
Czytaj więcej na temat:Zaglębie Konin, Andrzej Goiński, wywiad
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole