Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportAwans nadal w zasięgu. Start Konin wygrał na wyjeździe

Awans nadal w zasięgu. Start Konin wygrał na wyjeździe

Dodano:
Awans nadal w zasięgu. Start Konin wygrał na wyjeździe
II liga

Szóste z rzędu w grupie mistrzowskiej odniósł Start Konin. Tym razem jego rywalem była drużyna z dołu tabeli, KS SPR SLV Group Oleśnica.

Koninianie prowadzenie objęli w drugiej minucie i nie oddali go już do końca. Mało tego. Zawodnicy Marka Salzmana ani razu w tym meczu nie przegrywali. Trochę nerwów pojawiło się w końcówce, gdy w 56. minucie gospodarze trafili na 23:25. Ale potem kolejna dobra akcja Startu właściwie zakończyła emocje w tym meczu.

Teraz nastąpi przerwa w rozgrywkach, a potem przy Popiełuszki zostanie rozegrany bardzo ważny mecz w kontekście walki o awans. Za trzy tygodnie do Konina przyjedzie trzeci w tabeli grupy mistrzowskiej Orlik Brzeg. Start jest drugi i to, a także wyjazdowe spotkanie z SOWIE Żagiew Dzierżoniów musi wygrać. Do tego trzeba liczyć na jedną porażkę Lidera Swarzędz w gościach z Żagiew i Orlikiem Brzeg. Do I ligi awansuje pierwsza drużyna w tabeli. Na tę chwilę jest to Lider Swarzędz, Start Konin jest tuż za nim.

W innym spotkaniu rezerwy Gwardii Opole wygrały z Hagardem Strzałkowo. W tabeli grupy spadkowej ekipa Macieja Leżały jest piąta.

KS SPR SLV Group Oleśnica – Start Konin 24:27 (10:14)

Start: Jakub Kujawiński, Przemysław Hejna – Adrian Franaszek 4, Piotr Kołtunowicz 9, Adrian Grzelka 4, Hubert Sobczak, Paweł Dobry 2, Tomasz Lorencki 2, Tomasz Trojanowski, Patryk Jurczak, Tomasz Grabarczyk, Bartłomiej Szczap, Dominik Urbański, Jakub Ogrodowczyk, Marcel Urbański 4, Adam Kujawiński 2,

Gwardia II Opole – Hagard Strzałkowo 44:34 (20:13)

Foto archiwum

Czytaj więcej na temat:Start Konin, II liga, piłka ręczna
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole