LM.plSportBolesna porażka SKP w Szydłowie, Przygoda skończył mecz z czerwoną kartką

Bolesna porażka SKP w Szydłowie, Przygoda skończył mecz z czerwoną kartką

IV liga

Aż 1:5 przegrał SKP Słupca spotkanie dziesiątej kolejki IV ligi gr. wielkopolskiej z Iskrą Szydłowo. Słupczanie mecz kończyli w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartką ukarany został Maciej Przygoda.

Starcie z plasującą się również w środku tabeli Iskrą Szydłowo zaczęło się dla słupczan fatalnie. Już w drugiej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po dograniu z prawej strony piłkę głową tuż przy ziemi uderzył Wanderson de Almeida. Goście ze Słupcy dość szybko wyrównali – w piętnastej minucie dobre prostopadłe podanie posłał Oskar Pietrzak, a do siatki trafił Piotr Witowski.

Później jednak strzelali już tylko zawodnicy z Szydłowa. W 23. minucie przepięknym uderzeniem z dystansu popisał się Wanderson i było 2:1. Jeszcze przed przerwą Iskra podwyższyła. Tym razem gospodarzom dopisało nieco szczęście. Sprzed pola karnego spróbował Mateusz Świergiel, piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników SKP i zmyliła Macieja Przygodę.

Jeśli słupczanie mieli jakieś nadzieje na walkę w drugiej połowie to ostatecznie zgasły one w 65. minucie. Z kontrą wychodzili gospodarze, przy piłce był da Silva Marcelo. Powstrzymać go na przedpolu próbował Maciej Przygoda. Bramkarz SKP jednak faulował, za co wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Osłabieni goście w końcówce dostali jeszcze dwa ciosy. Najpierw drużynową wymianę podań zakończył Mateusz Górny, a w doliczonym czasie gry piłkę na połowie SKP przejął Bartosz Papaj i ustalił wynik starcia na 5:1. Dla słupczan trafić mógł Igor Kuźniewski, ale gospodarzom udało się wybić piłkę z linii bramkowej.

Była to szósta porażka SKP Słupca w tym sezonie. Zespół Macieja Rozmarynowskiego spadł na dwunaste miejsce w tabeli z dziesięcioma punktami na koncie. Kolejny mecz w przyszłą sobotę, SKP podejmie Nielbę Wągrowiec.

Iskra Szydłowo – SKP Słupca 5:1 (2’, 23’ Wanderson de Almeida, 38’ Mateusz Świergiel, 80’ Mateusz Górny, 90’+ Bartosz Papaj – 15’ Piotr Witowski)

SKP Słupca: Maciej Przygoda – Kacper Zaparty, Jakub Ciesielski (55’ Igor Kuźniewski), Oskar Pietrzak (67’ Tomasz Koziorowski), Michał Lorencki, Piotr Witowski (68’ Bartosz Przybyła), Szymon Meller (85’ Mateusz Sobczak), Kacper Kajdan, Wojciech Durski, Maciej Adamczewski, Jacek Mikołajczyk.