Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportCiąg dalszy zmian w Medyku POLOmarket. Kolejny powiew świeżości

Ciąg dalszy zmian w Medyku POLOmarket. Kolejny powiew świeżości

Dodano:
Ciąg dalszy zmian w Medyku POLOmarket. Kolejny powiew świeżości
Medyk Konin

Wczoraj czterokrotny mistrz Polski ogłosił, że od piątku funkcję drugiego trenera sprawuje Michał Sypuła. To kolejna zmiana, jaka się dokonała w ostatnim czasie w Medyku.

Odważniejsze stawianie na młodzież i zmiany w sztabie szkoleniowym – to efekty nieudanego ostatniego sezonu, w którym jako asystent pracowała Anna Gawrońska. Teraz sytuacja zmieniła się o tyle, że kapitan zespołu będzie mogła skupić się na trenowaniu drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorek i na grze. Natomiast drugim trenerem został Michał Sypuła, który ostatnio prowadził dziewczynki w kategorii U15.

Praca na tym stanowisku to dla mnie ogromny zaszczyt. Jestem z Konina, i jak się urodziłem, to Medyk już istniał. A odkąd pamiętam – zawsze był w najwyższej klasie rozgrywkowej, a nawet w Lidze Mistrzyń. Zaszczyt oczywiście pociąga za sobą obowiązki, ale z tych również bardzo się cieszę i dziękuję prezesowi Jaszczakowi za okazane zaufanie. Miałem przyjemność być przy zespole w zeszłym roku, więc znam dziewczyny i wiem, że drzemie w nich wielki potencjał. Cieszę się również, że czas mojej pracy w charakterze drugiego trenera przypada na okres, kiedy klub odważnie stawia na młodzież. Widziałem pracę tych dziewczyn na co dzień i wiem, że w barwach Medyka dają z siebie wszystko. A jeśli moja przygoda z pierwszą drużyną potrwa dłużej, to może będę miał okazję wprowadzić do tego zespołu zawodniczki z którymi pracowałem w zespole U15 . Przed nami trudny sezon, ale jestem urodzonym optymistą i chciałbym zarazić tym dziewczyny. Jestem pewny, że dzięki zaangażowaniu i poświęceniu, stworzymy zespół, który mimo małego doświadczenia przysporzy nam wiele radości – tak o nowej funkcji w zespole powiedział szkoleniowiec.

Zanim Michał Sypuła trafił do Medyka pracował choćby w Oranje Konin, które w drugiej połowie 2020 roku stało się klubem partnerskim Zagłębia Lubin. Odbył tam też staż. Inne wcześniejsze miesiąca pracy Sypuły to choćby: Football Academy Poznań (2009), Lech Poznań, Szkoła Podstawowa nr 10 w Poznaniu (2010-2012), grupy młodzieżowe w Górniku Konin (2012-2015), Gimnazjum nr 6 w Koninie, (2012-2015), Koniński Okręgowy Związek Piłki Nożnej (2013-14), Lech Poznań Football Academy – Konin (2015).

Oprócz tego nowy drugi trener Medyczek jest także opiekunem kadry Wielkopolska Wschód dziewczynek w kategorii U13 i pracuje w III LO jako nauczyciel wf. Jako piłkarz występował choćby w Aluminium Konin, czy Zjednoczonych Rychwał.

Foto Medyk

Czytaj więcej na temat:Michał Sypuła, Medyk Konin
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole