LM.plSportDemolka Polonii Golina, spokojna wygrana Skicioków z Avią. Górnik nie odpuszcza

Demolka Polonii Golina, spokojna wygrana Skicioków z Avią. Górnik nie odpuszcza

V liga

W hicie 28. kolejki SMS Ślesin wygrał z Avią Kamionki 4:1. Polonia Golina rozbiła GKS Dopiewo 7:2, a cztery gole dla gości zdobył Orlande Kpassa. Wygrała także Olimpia Koło i Górnik Konin, z porażką musiał się pogodzić Polanin.

Łeb w łeb idą SMS Ślesin i Polonia Golina. Pierwsza i druga drużyna w tabeli solidarnie wygrały swoje spotkania. Ekipa Przemysława Skibiszewskiego na wyjeździe rozniosła GKS Dopiewo 7:2. Cztery gole strzelił Orlande Kpassa, dwa dorzucił najskuteczniejszy strzelec Polonistów Adam Iwiński, a jednego Krystian Robak.

Lider walczył z Avią Kamionki. Mimo wielu podtekstów spotkanie przebiegało pod kontrolą Skicioków. Avię napoczął Merveille Fundambu, a wynik w pierwszej połowie podwyższył Danił Łyskow. Mimo starań goście zdobyli tylko jednego gola, a SMS kolejne dwa. Jeżeli potwierdzą się plotki o anulowaniu walkowera dla drużyny z Napoleona to za tydzień do awansu SMS-owi wystarczy remis.

Może i by nie było tej całej szopki, gdyby nie wydarzenia z końcówki rundy jesiennej. Więcej o tym przeczytacie tutaj. Do końca sezonu coraz mniej czasu i jeżeli WZPN faktycznie zwróci zwycięstwo z Meblorzem Swarzędz, to klub ze Ślesina awansuje już za tydzień. A jak nie? W terminarzu ma Przemysława Poznań i Polonię II Środa Wlkp. Wnioski wyciągnijcie sobie sami.

Tyle o Skiciokach i Polonii Golina. Za ich plecami toczy się walka o miejsce nr dwa premiowane udziałem w barażach. Oczywiście może je zająć drużyn z Kusocińskiego, może Avia, może Meblorz, a może i Górnik Konin. Biało-niebiescy na Dmowskiego (na giełdzie przy Podwalu odbywa się koncert galowy Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie) rozbili Polonię II Środa Wlkp. 5:1.

Gości już w czwartej minucie po rzucie rożnym napoczął Hubert Półrolniczak. Na 2:0 po dośrodkowaniu Rafała Steczyńskiego z bliska podwyższył Damian Siek. Do przerwy Górnik zdobył jeszcze jedną bramkę. Z osiemnastu metrów pod ladę huknął Dawid Gołdyka.

Tak samo jak dobrze pierwszą, tak dobrze drugą połowę zaczęli zawodnicy Macieja Rozmarynowskiego. Po dośrodkowaniu Igora Witczaka na dalszym słupku znalazł się Dawid Śnieg i pewnym strzałem głową nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych. Na 5:0 po rzucie karnym podwyższył Maciej Rojewski. Goście honorowego gola zdobyli w ostatniej akcji meczu po wyraźnym rozprężeniu w defensywie Górnika Konin.

SMS Ślesin – Avia Kamionki 4:1

GKS Dopiewo – Polonia Golina 2:7 (26', 49' – 20', 29', 62', 65' Orlande Kpassa, 32' Krystian Robak, 52', 58' Adam Iwiński)

Polanin Strzałkowo – Meblorz Swarzędz 1:4

Olimpia Koło – Przemysław Poznań 3:0 (Olaf Ossowski, Michał Rutkowski, Konrad Mechowski)

Górnik Konin – Polonia II Środa Wlkp. 5:1 (4' Hubert Półrolniczak, 38' Damian Siek, 40' Dawid Gołdyka, 53' Dawid Śnieg, 86' Maciej Rojewski – 93' Wiktor Wesołek)

Górnik (skład wyjściowy): Mateusz Perliński – Dawid Śnieg, Igor Witczak, Dawid Gołdyka, Damian Siek, Sebastian Antas, Jakub Marzyński, Maciej Rojewski, Rafał Steczyński, Daniel Nowaczyk, Hubert Półrolniczak