LM.plSportDerby dla Górnika. Hat-trick Rojewskiego z rzutów karnych

Derby dla Górnika. Hat-trick Rojewskiego z rzutów karnych

V liga

Po dobrym początku w dalszej części meczu Polonia Golina wyraźnie spuściła z tonu i derby należały do Górnika Konin. Może byłoby inaczej gdyby nie trzy rzuty karne, które na gole zamienił Maciej Rojewski.

A wszystko zaczęło się dla gospodarzy bardzo dobrze. Po kilku niemrawych minutach w wykonaniu obu drużyn z lewej strony dośrodkował Bartosz Andrzejewski, a Maciej Adamczewski strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Dawidowi Chochenzemu. Po kilku minutach było już 2:0 po rajdzie i golu Adama Iwińskiego. I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że dość szybko do kontaktu doprowadził Jakub Marzyński. Do przerwy więc 2:1.

W 57. minucie po drugiej żółtej kartce z boiska wyleciał Igor Witczak. Pomimo gry w przewadze Poloniści nie potrafili tego wykorzystać i otrzymali trzy dzwony. Wszystkie z rzutów karnych, których pewnym egzekutorem okazał się Maciej Rojewski. Za każdym razem strzelał w inny sposób. Za każdym razem skutecznie. Taka sytuacja nie tylko w piątej lidze jest wielką rzadkością i pewnie dobrze trzeba by gdzieś solidnie poszukać, aby znaleźć podobną informację.

Tak czy owak Górnik wygrał zasłużenie, a Polonia punktów musi szukać już na boisku lidera ze Ślesina.

Polonia Golina – Górnik Konin 2:4 (Maciej Adamczewski, Adam Iwiński – Jakub Marzyński, 66', 70', 80' Maciej Rojewski)

Polonia (skład wyjściowy): Szymon Szymański – Jakub Ciesielski, Maciej Adamczewski, Mateusz Majer, Krzysztof Budziński, Adam Iwiński, Iwo Nowierski, Bartosz Andrzejewski, Sebastian Purczyński, Damian Markiewicz, Wojciech Durski

Górnik (skład wyjściowy): Dawid Chochenzy – Wojciech Słowiński, Hubert Półrolniczak, Dawid Śnieg, Jakub Marzyński, Rafał Steczyński, Igor Witczak, Maciej Rojewski, Sebastian Antas, Aleks Sieradzki, Norbert Grzelak