LM.plSportDrugi sparing także wygrany. Górnik Konin lepszy od KS Kutno

Drugi sparing także wygrany. Górnik Konin lepszy od KS Kutno

Sparing V liga

Ósma drużyna łódzkiej IV ligi była dzisiaj rywalem Górnika Konin podczas sparingu w Kole. Biało-niebiescy zaprezentowali się nieźle i pewnie wygrali 3:0.

Już do przerwy koninianie prowadzili 2:0. Najpierw do siatki KS-u trafił Adam Krzos, a kilka minut później mocnym uderzeniem akcję sfinalizował Arkadiusz Widelski. Po przerwie podwyższyć mógł Kacper Babacz, ale z jego strzałami radziła sobie defensywa z Kutna. Co nie wyszło „Babiemu” udało się Arkadiuszowi Widelskiemu. W 65. minucie drugiej połowy z rzutu wolnego uderzył precyzyjnie przy prawym słupku.

W dzisiejszym spotkaniu rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kole z resztą drużyny zgrywali się nowo pozyskani zawodnicy: Dawid Śnieg, Mikołaj Czajka, Adam Kozajda, czy strzelec dwóch goli Widelski. Jak widać adaptacja w nowym środowisku przebiega bez większych problemów. Z przebiegu całego meczu podopieczni Macieja Rozmarynowskiego byli drużyną lepszą, bardziej zdyscyplinowaną taktycznie, bardziej kreatywną. I choć to tylko sparing, tak pozytywnych wniosków jest sporo.

Górnik Konin – KS Kutno 3:0 (25' Adam Krzos, 30', 65'Arkadiusz Widelski)