Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportFani zorganizowali własny turniej. Zwyciężyła wielka, kibicowska przyjaźń

Fani zorganizowali własny turniej. Zwyciężyła wielka, kibicowska przyjaźń

Dodano:
Fani zorganizowali własny turniej. Zwyciężyła wielka, kibicowska przyjaźń
Turniej kibiców

W Golinie k. Konina odbył się dzisiaj turniej zaprzyjaźnionych drużyn kibicowskich. Nie tylko zresztą piłkarskich, bo dojechali także fani Falubazu Zielona Góra, który występuje w żużlowej Ekstralidze.

Nie będę ukrywał, że o wszystkim wiedziałem znacznie wcześniej. No ale to nie jest coś, o czym rozpowiada się po znajomych. Dyskrecja została zachowana i powiem Wam szczerze, że warto było do Goliny się przejechać. Rzadko bowiem jest okazja uczestniczyć w tak nietypowym, w dodatku zamkniętym wydarzeniu. Pomimo że to był turniej zaprzyjaźnionych grup kibicowskich, to każdy chciał wygrać. No a wiadomo, że zwycięzcą zostawała jedna drużyna lub jeden zawodnik.

W co się bawili dzisiaj kibice ośmiu drużyn? Górnik Konin, Sompolno, czyli Sao Boys, Włocłavia Włocławek, Gwardia Koszalin, Jagiellonia Białystok, Piła, Falubaz Zielona Góra i Ostrovia Ostrów Wlkp. przede wszystkim grali w futsal. Po fazie grupowej do półfinałów awansowali: KSG, Sao Boys, Piła i Jagiellonia Białystok.

Potem rywalizowano w trzech dodatkowych konkurencjach, gdzie chyba najwięcej emocji dostarczyło przeciąganie liny. Wyniki w dalszej części tekstu, bo teraz kilka słów o faktach. Nikt się dzisiaj z nikim nie bił, po zawodach gospodarze sprzątali halę, aby ją oddać w stanie w jakim ją zastali, nikogo nie aresztowała policja, która była w Golinie i okolicach hali. I co żadną niespodzianką dla nikogo nie było wiedziała o wszystkim.

Na koniec jeszcze kilka informacji typowo sportowych. Turniej futsalu wygrał Górnik Konin, który w finale pokonał Sao Boys, trzecie miejsce zajęła Jagiellonia Białystok. Jaga po bezbramkowym remisie lepiej poradziła sobie w rzutach karnych z Piłą. Najlepszym piłkarzem turnieju został zawodnik KSG, a bramkarzem golkiper ze stolicy Podlasia. Sztangę o wadze 100 kg najwięcej razy podniósł zawodnik z Białegostoku, przeciąganie liny to już tryumf Falubazu Zielona Góra, zaś w boksowaniu na automacie najwięcej punktów zdobyła ekipa Włocłavii Włocławek. Najlepsi otrzymali nagrody, dyplomy i puchary.

Organizatorzy, czyli Kibice Górnika Konin dziękują Mirosławowi Durczyńskiemu, burmistrzowi Goliny i dyrektor Szkoły Podstawowej w Golinie. Bez nich ta nieco nietypowa impreza nie mogłaby się odbyć.

A Wy, czyli nasi czytelnicy, dzięki temu tekstowi być może uwierzycie, że kibice potrafią się także świetnie bawić. A nie jak być może uważacie – uganiać się za sobą, czy walczyć z policją. Bo dzisiaj fani wszystkich drużyn na każdym kroku wzajemnie się wspierali, pokazali o co chodzi w sportowej rywalizacji i okazywali sobie szacunek.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole