LM.plSportGórnik Konin liderem jesieni. Ligowcy odrobili część zaległości

Górnik Konin liderem jesieni. Ligowcy odrobili część zaległości

V liga

Bez niespodzianek zakończyły się zaległe mecze w V lidze. Polonus Kazimierz Biskupi nie dał rady rezerwom Polonii Środa Wielkopolska, a Górnik Konin rozniósł SKP Słupca.

We środę na murawę w Koninie wybiegli zawodnicy Polonusa i Polonii. Choć goście objęli prowadzenie w szóstej minucie, to początek wcale nie był dla nich taki łatwy. Niedługo po wznowieniu drugiej połowy wyrównał Mateusz Olejniczak. Tyle, że to była ostatnia dobra wiadomość dla ekipy z Kazimierza Biskupiego. Trzy minuty wystarczyły, by rezerwy Polonii znów wyszły na prowadzenie. W końcówce przyjezdni zdobyli jeszcze trzy gole i wyjechali ze zwycięstwem.

Natomiast wczoraj przy mocno wiejącym wietrze swój zaległy mecz z SKP rozegrał Górnik Konin (foto). Dla słupczan to była ostatnia okazja na wydostanie się z ostatniego miejsca w tabeli. Dla KSG na zostanie liderem jesieni. Sprawdził się ten drugi scenariusz.

W niespełna 20 minut hat-tricka zaliczył Adam Krzos, który po przerwie trafił raz jeszcze. SKP miał właściwie tylko jedną sytuację na początku drugiej połowy. Wtedy przytomność zachował zmarznięty Bartosz Kordylewski, którego nieobecności w bramce chyba nikt by dzisiaj nie zauważył.

Górnik robił, co chciał i tylko jego nieskuteczność (co przy 9:0 mimo wszystko brzmi dość dziwnie) spowodowała, że goście nie otrzymali dwucyfrówki. Tym samym gospodarze w drugim meczu z rzędu wygrali 9:0. Biało-niebiescy mogą pochwalić się także najlepszą ofensywą i defensywą grupy II V ligi.

Pozostała tylko jeszcze jedna niewiadoma. Mecz Przemysława Poznań z Polonusem Kazimierz Biskupi zaplanowano na najbliższą niedzielę.

P.S. Dla wtajemniczonych. Zielony fotelik powróci już podczas zimowych sparingów.

Polonus Kazimierz Biskupi – Polonia II Środa Wlkp. 1:5 (52' Mateusz Olejniczak – 6' Maciej Owczarek, 55' Jakub Wawroski, 73', 85' 90' Wiktor Wesołek)

Polonus: Michał Horbiński – Bartosz Bachta (68' Wiktor Budzyński), Piotr Gorgolewski, Arkadiusz Jańczak, Piotr Kurowski (68' Antoni Dobry), Damian Maciejewski, Mateusz Olejniczak, Jakub Pluciński, Lew Sawczenko, Dominik Winkiel, Oleksandr Janholenko (78' Stanisław Stankowiak)

Górnik Konin – SKP Słupca 9:0 (3', 4' 19', 50' Adam Krzos, 20' Wojciech Jakubowicz, 77' Rafał Iwiński, 64', 69' Sebastian Antas, 88' Norbert Grzelak)

Górnik: Bartosz Kordylewski – Dawid Gołdyka (70' Szymon Jaworski), Rafał Iwiński, Wojciech Jakubowicz (55' Sebastian Antas), Adam Krzos, Daniel Nowaczyk, Maciej Rojewski (55' Nikodem Duczmal), Wojciech Słowiński (65' Antoni Maciaszek), Dawid Śnieg, Rafał Steczyński (55' Norbert Grzelak), Igor Witczak (55' Hubert Półrolniczak)

SKP: Bartosz Przybyła – Olaf Adamski (89' Bartosz Byczkowski), Daniel Bartkowiak, Hubert Grzeszczak, Tomasz Jarecki (46' Patryk Maciejewski), Kacper Łabędzki, Kacper Matuszewski (80' Jakub Balcerowski), Marcel Piątek (68' Oliwier Kacprowicz), Mateusz Rąbczewski, Nikodem Rzemyszkiewicz (47' Mikołaj Wiśniewski), Robert Zdunek (80' Mikołaj Śmiechowski)