Skocz do zawartości
LM.plSportGórnik Konin ogłosił listę meczów kontrolnych

Górnik Konin ogłosił listę meczów kontrolnych

Dodano:
Górnik Konin ogłosił listę meczów kontrolnych
IV liga

W sytuacji w jakiej znajduje się obecnie konińska drużyna, trudno o jakieś bardzo znane kluby. Ale przynajmniej będzie swojsko.

W wariancie pesymistycznym częściowo są to drużyny, z którymi Górnik może rywalizować od nowego sezonu. W optymistycznym – dla trenera Jarosława Kotasa przyniosą mnóstwo ważnych informacji o zawodnikach już znajdujących się w kadrze i tych testowanych.

W sobotę, piątego lutego Biało-niebiescy zmierzą się z GKS-em Sompolno, wiceliderem klasy okręgowej. Dla szkoleniowców obu drużyn będzie to okazja, by spotkać się po latach. Co prawda, gdy Kotas był trenerem Aluminium (Górnika), to Jacek Kanclerowicz występował w rezerwach górniczej jedenastki, ale nie zmienia to faktu, że obaj w Koninie wówczas pracowali. A teraz staną naprzeciw siebie i wielka szkoda, ze to tylko sparing.

Tymczasem 27 lutego dojdzie do meczu z Polonusem Kazimierz Biskupi (dwunastej drużyny piątej ligi). Co w tym spotkaniu takiego niezwykłego? Ano to, że od niedawna opiekunem Polonusa jest Michał Grzywacz, który w rundzie jesiennej z Wilkami Wilczyn wygrał w Koninie pojedynek, którego Górnik nie miał prawa przegrać. Teraz w obu miejscowościach są zupełnie inne realia.

Oprócz wymienionych koninianie zmierzą się jeszcze z Notecią Gębice (kujawsko-pomorska klasa A) i Czarnymi Czerniejewo (trzynasta drużyna wielkopolskiej klasy okręgowej). Jeden termin jest wolny.

Plan zimowych sparingów:

29 stycznia (sobota), godz. 15:30 – Noteć Gębice

5 lutego (sobota), godz. 17:30 – GKS Sompolno

13 lutego (niedziela), godz. 17:30 – Czarni Czerniejewo

19 lutego (sobota) – wolny termin

27 lutego (niedziela), godz. 17:30 – GKS Polonus

Wszystkie mecze zostaną rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Trzemesznie.

Info z listą spotkań Górnik Konin, foto lm.pl

Czytaj więcej na temat:Górnik Konin, przygotowania, sparingi
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole