LM.plSportGrand Prix Koło zakończone. Poznaliśmy najlepszych

Grand Prix Koło zakończone. Poznaliśmy najlepszych

Biegi

Łukasz Wojnicki i Monika Wojciechowska zostali zwycięzcami ostatniego biegu o Grand Prix Koło. Robert Kowalak i Marta Juszczak okazali się najlepsi w nordic walking. Grand Prix Koło 2023 rozstrzygnięte.

W sobotę odbył się ostatni bieg tegorocznej edycji Grand Prix Koło. W Dąbrowicach Starych rywalizowano o Puchar Malinowej Mamby. Zwycięzcami biegu okazali się Łukasz Wojnicki i Monika Wojciechowska (wśród biegaczy), a także Robert Kowalak i Marta Juszczak (wśród kijkarzy). Sobotnie zawody przyniosły ostateczne rozstrzygnięcia VII cyklu Grand Prix Koła w obu konkurencjach. Królowymi 2023 roku zostały Monika Wojciechowska i Marta Juszczak. Męską rywalizację pewnie wygrali Łukasz Wojnicki i Robert Kowalak.

Trasa sobotniego biegu liczyła dziesięć kilometrów, a zawodnicy nordic walking mieli do pokonania dystans o połowę krótszy. Na linii startu stanęło 173 osób. W nordic walking męską rywalizację zdominował Robert Kowalak. Zawodnik z Kostrzyna uzyskał czas 33:12. Drugie miejsce wywalczył Radosław Wypychowski (34:50) a podium uzupełnił Włodzimierz Remisz (35:36). Wśród pań najszybsza okazała się być Marta Juszczak. Wyniki jaki uzyskała zawodniczka Tritona Konin to 35:40. Na drugim stopniu podium uplasowała się Żaneta Czerniejewska (36:53). Trzecie miejsce zajęła Marianna Jóźwiak (37:09).

Wśród biegaczy jako pierwszy finiszował Łukasz Wojnicki, który do mety dotarł z czasem 36:48. Tym samym zawodnik Andre Team potwierdził znakomitą formę, gdyż było to jego trzecie zwycięstwo w tegorocznym cyklu Grand Prix Koło. Drugie miejsce zajął Marcin Wojewoda (37:38) a trzecie Damian Berczyński (37:54). W biegu kobiet najlepiej poradziła sobie Michalina Walczak - Pecyna z No Name Team (41:26). Jako druga na finiszu zameldowała się Monika Wojciechowska (41:46). Podium uzupełniła Justyna Wałowska (42:14).

W klasyfikacji drużynowej o Puchar Malinowej Mamby zwyciężyła ekipa No Name Team, zdecydowanie wyprzedzając drużyny Triton Konin i Kolka Team. Bieg o Puchar Malinowej Mamby był ostatnim biegiem tegorocznego Cyklu Grand Prix Koło 2023. Bezpośrednio po zawodach dokonano podsumowania VII edycji tej imprezy. W klasyfikacji open kobiet najlepszą zawodniczką okazała się być Monika Wojciechowska z Kolka Team. Drugi stopień podium przypadł Michalinie Walczak-Pecynie, a trzeci Justynie Wałowskiej. Wśród panów w kategorii open bezsprzecznym mistrzem został Łukasz Wojnicki, reprezentant Andre Team. Drugie miejsce wywalczył Marcin Wojewoda. Na najniższym stopień pudła wskoczył Przemysław Majda. Najlepszą drużyną roku 2023 została drużyna No Name Team. Puchar za drugie miejsce wywalczyła ekipa Triton Konin a za trzecie Kolka Team. W sobotę poznaliśmy rozstrzygnięcia we wszystkich kategoriach wiekowych, które przedstawiają się następujące:

M 50-59: 1. Jacek Rusin 2. Dariusz Urbaniak 3. Krzysztof Nowacki;

M 60+: 1. Marek Bocian 2. Ryszard Woźniak 3. Marek Świtaj.

W dyscyplinie nordic walking klasyfikacji open pań pierwsze miejsce zapewniła sobie Marta Juszczak z Tritona Konin. Drugie miejsce przypadło Mariannie Jóźwiak. Na najniższym stopniu podium stanęła Żaneta Czerniejewska. Męską generalkę klasyfikacji open pewnie wygrał Robert Kowalak z Nordic Sport 2021/Walka Kostrzyn. Drugie miejsce zajął Rodosław Wypychowski, trzecie zaś Włodzimierz Remisz.