Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportHistoryczne punkty Polonusa i SKP. Olimpia słabsza od Polonii, Polanin od Górnika Konin

Historyczne punkty Polonusa i SKP. Olimpia słabsza od Polonii, Polanin od Górnika Konin

Dodano:
Historyczne punkty Polonusa i SKP. Olimpia słabsza od Polonii, Polanin od Górnika Konin
V liga

W siódmej kolejce sypnęło niespodziankami jak mało kiedy. No bo kto się spodziewał, że Polonus Kazimierz Biskupi rozbije APR Poznań 7:0, a SKP Słupca zremisuje z Kłosem Zaniemyśl?

Dwa najbardziej zaskakujące wyniki zanotowano w Kazimierzu Biskupim i w Słupcy. W tym pierwszym przypadku nie chodzi o samo zwycięstwo, tylko o jego rozmiar. Bo przecież kazimierzanie nie byli tak wcale bez szans z gośćmi z Poznania. Skończyło się na 7:0. Niespodzianką większego kalibru jest remis SKP Słupca z Kłosem Zaniemyśl. Przyjezdni w siedmiu dotychczasowych spotkaniach zgromadzili dwanaście punktów, a SKP żadnego. Faworyt był więc znany jeszcze długo przed meczem. No ale skończyło się na 2:2.

W Ślesinie po golu w końcówce Meblorz Swarzędz wygrał 1:0. To także niespodzianka. Z drugiej strony goście są rewelacją początku sezonu i jako beniaminek spisują się bardzo dobrze. Pomimo porażki liderem nadal pozostanie SMS. W Kole miejscowa Olimpia choć do przerwy prowadziła, to przegrała z Polonią Golina. Decydującą bramkę zdobył wracający z hiszpańskich wojaży Łukasz Pietrzak.

Ostatni mecz kolejki odbył się na Podwalu. Był to przede wszystkim sentymentalny powrót na stare śmieci Jakuba Dębowskiego. Wychowanek Aluminium (Górnika) Konin jest legendą Sokoła Kleczew, w którym występował przez dziewięć lat. Był także asystentem Michała Grzywacza, gdy ten prowadził ekipę z alei 600-lecia.

Teraz trenuje Polanina i idzie mu naprawdę dobrze. Przed bieżącą kolejką goście zajmowali drugie miejsce w tabeli i pomimo porażki nic się w tej kwestii nie zmieni. Górnik Konin wygrał 2:0 po trafieniach Dawida Śniega i Sebastiana Antasa z pierwszej połowy. W końcówce meczu rzutu karnego nie wykorzystał Norbert Grzelak.

Za tydzień Biało-niebiescy udadzą się na starcie z APR Poznań.

Górnik Konin – Polanin Strzałkowo 2:0 (24' Dawid Śnieg, 45' Sebastian Antas)

Górnik (skład wyjściowy): Bartosz Kordylewski – Wojciech Słowiński, Dawid Śnieg, Hubert Półrolniczak, Maciej Rojewski, Rafał Steczyński, Igor Witczak, Mikołaj Czajka, Sebastian Antas, Aleks Sieradzki, Norbert Grzelak

Polanin (skład wyjściowy): Maciej Przygoda – Łukasz Michalak, Jacek Mikołajczyk, Michał Walerczyk, Kamil Jóźwiak, Adrian Nadgrodkiewicz, Sebastian Kułaga, Piotr Witowski, Oskar Pietrzak, Fryderyk Siepielski

Olimpia Koło – Polonia Golina 1:2 (dla Polonii Wojciech Durski, Łukasz Pietrzak)

Polonus Kazimierz Biskupi – APR Poznań 7:0

SKP Słupca – Kłos Zaniemyśl 2:2 (Patryk Maciejewski, Nikodem Rzemyszkiewicz – 64', 82' Patryk Słomczyński)

SMS Ślesin – Meblorz Swarzędz 0:1 (80' Jacek Kopaniarz)

Foto archiwum

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole