LM.plSportHistoryczny sukces w mistrzostwach Polski seniorów. Złoty Olaf Stasiak, złota drużyna

KKSz Konin

Zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego napisali kolejną historię w Mistrzostwach Polski Seniorów w szabli. Złoto medale wywalczył Olaf Stasiak i drużyna, srebro dla Sylwii Matuszak.

Zawody odbyły się w pięknej scenerii hali COS Torwar w Warszawie, przy bardzo sprawnej organizacji Polskiego Związku Szermierczego. Zawodnikom KKSz udało się wywalczyć trzy medale: dwa złote i jeden srebrny.

W szabli kobiet indywidualnie srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski seniorów wywalczyła Sylwia Matuszak. Na piątym miejscu uplasowała się Małgorzata Zawodniak. W szabli mężczyzn indywidualnie złoty medal i tytuł mistrza Polski seniorów wywalczył Olaf Stasiak. Na piątym miejscu został sklasyfikowany Kacper Nowinowski.

W turnieju drużynowym klub wystawił ekipę męską w składzie: Olaf Stasiak, Kacper Nowinowski, Adam Kaczmarczyk, Filip Radoch Filip. Zawodnicy wywalczyli złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski Seniorów. Jest to bardzo młody zespół (Stasiak 22 lata, Nowinowski 21 lat, Radoch i Kaczmarczyk 18 lat). Trenerzy trafili z formą swoich podopiecznych.

Na takie sukcesy trzeba było trochę poczekać. Po czterech latach KKSz ma kolejny złoty medal indywidualnie (Adrian Stanisławski wywalczył złoto w 2020 roku). Zaś od 2013 roku trzeba było czekać na złoty medal drużynowo (wówczas ten sukces osiągnęli: Łukasz Gal, Jakub Kacprzak, Patryk Pałasz i Adrian Stanisławski).

Szansa by zobaczyć naszych mistrzów na żywo już za niespełna trzy tygodnie.