LM.plSportHit kolejki dla SMS-u Ślesin, wygrał także Górnik Konin

Hit kolejki dla SMS-u Ślesin, wygrał także Górnik Konin

V liga

Miał być hit i był hit. Choć tak naprawdę emocje zaczęły się mniej więcej od 65. minuty. SMS Ślesin wygrał z Polonią Golina 3:1 i nie oddał fotela lidera Górnikowi Konin, który po bólach okazał się lepszy od APR Poznań.

Wynik meczu przy Napoleona po samotnym rajdzie w 19. minucie otworzył Aristoe Otoka. Potem gra się uspokoiła i za bardzo nie było na co patrzeć. W drugiej połowie emocji było znacznie więcej. Przede wszystkim dlatego, że goście musieli odrabiać straty, a gospodarze chcieli podwyższyć wynik. Taktyka lepiej wychodziła tym drugim. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na 2:0 trafił Jędrzej Ludwiczak.

Nadzieje Polonistom dał filmowy gol Adama Iwińskiego. W 85. minucie młodzieżowiec z Goliny huknął pod poprzeczkę Bartosza Budziaka tak, że ręce same składały się do oklasków. Do końca spotkania pozostało jeszcze pięć minut i wydawało się, że zawodnicy Przemysława Skibiszewskiego pójdą za ciosem. Nic z tego. Ledwie cztery minuty później Aristoe Otoka otrzymał piłkę przed polem karnym. Początkowo za bardzo nie wiedział co z nią zrobić. Więc wymyślił, że powalczy z obrońcami i strzeli gola. Tak też uczynił i wtedy było właściwie po meczu. Polonia musiała sobie dzisiaj radzić bez dwóch Krystianów: Robaka i Sobieraja.

W pozostałych spotkaniach Górnik Konin po bardzo słabej pierwszej połowie wziął się do roboty w drugiej i ostatecznie wygrał 3:0 z młodzieżą APR Poznań. Zwycięstwo było świetnym prezentem dla Mikołaja Czajki, świeżo upieczonego taty.

Poza tym Olimpia Koło wygrała z Polaninem Strzałkowo, Polonus Kazimierz Biskupi z Kłosem Zaniemyśl, a SKP przegrał z Avią Kamionki. Dzięki temu ci ostatni awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Tabela po sobotnich meczach: 1. SMS Ślesin, 2. Górnik Konin, 4. Polonia Golina, 6. Olimpia Koło, 9. Polanin Strzałkowo, 14. Polonus Kazimierz Biskupi, 16. SKP Słupca

SMS Ślesin – Polonia Golina 3:1 (19', 89' Aristoe Otoka, 70' Jędrzej Ludwiczak – 85' Adam Iwiński)

Polonia (skład wyjściowy): Szymon Szymański – Maciej Adamczewski, Jakub Ciesielski, Wojciech Durski, Krzysztof Budziński, Sebastian Purczyński, Adam Iwiński, Łukasz Pietrzak, Patryk Szymaniak, Orlande Kpassa, Dariusz Gromanowski

SMS (skład wyjściowy): Bartosz Budziak – Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Rusłan Zubkow, Norbert Szurgot, Wiktor Żynda, Artur Petryk, Mateusz Dunaj, Mykita Guzunow, Merveille Fundambu, Aristoe Otoka

Górnik Konin – APR Poznań 3:0 (60', 78' Antoni Maciaszek, 84' Sebastian Antas)

Górnik: Borys Siwek – Dawid Śnieg, Wojciech Słowiński, Jakub Marzyński (88' Igor Lewandowski), Wojciech Jakubowicz (80'Nikodem Duczmal), Kacper Kubiak (60' Antoni Maciaszek), Mikołaj Czajka, Igor Witczak (85' Dawid Raczyński), Rafał Iwiński, Damian Siek, Dawid Gołdyka (87' Szymon Jaworski), Sebastian Antas

Olimpia Koło – Polanin Strzałkowo 4:1 (16' Adrian Musialik, 31' Jan Iwulski, 70' Dawid Wiśniewski, 79' Konrad Mechowski – Fryderyk Siepelski)

SKP Słupca – Avia Kamionki 1:2 (Patryk Maciejewski – 36' Michał Staszak, 60' Dominik Andrzejewski)

Polonus Kazimierz Biskupi – Kłos Zaniemyśl 1:0 (63' Bartosz Bachta)