Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportI Spartakiada dla Kopernika. Najlepsi wśród chłopaków i dziewczyn

I Spartakiada dla Kopernika. Najlepsi wśród chłopaków i dziewczyn

Dodano:
I Spartakiada dla Kopernika. Najlepsi wśród chłopaków i dziewczyn
Spartakiada

Powiatowa Organizacja Ligi Obrony Kraju im. Małoletnich Podoficerów Piechoty była organizatorem I Spartakiady Sportów Obronnych Klas Mundurowych Powiatu Konińskiego.

Sędziowaniem zawodów zajęli się członkowie klubu strzeleckiego Muszkiet LOK w Koninie oraz członkowie klubu żołnierzy rezerwy LOK w Koninie. W zawodach udział wzięło trzydziestu trzech uczniów z sześciu szkół: ZS im. Kopernika, ZS CKU (obie Konin), ZSO i T w Sompolnie, ZSO i T w Kleczewie, II LO w Koninie, ZSRCKU w Kościelcu. Rozegrano cztery konkurencje: strzelanie z kbks na odległość 50 metrów, rzut granatem RG-42 do celu, strzelanie z pneumatyka na odległość dziesięciu metrów oraz ładowanie magazynka kbk AK na czas.

Prowadzona była rywalizacja w grupie chłopców i dziewcząt. Pierwsze miejsce w grupie chłopców zajęła drużyna z ZS im. Kopernika w składzie Mateusz Radzimski, Franciszek Wysocki, Filip Ratajczak. Drugie miejsce przypadło drużynie z ZSO i T w Sompolnie w składzie Hubert Chojnacki, Antoni Kaczmarek, Oliwier Wawrzyniak, trzecie miejsce zajęła drużyna z ZS CKU w Koninie w składzie Marcin Kubacki,Olaf Swędrowski, Sebastian Jamroszka.

W grupie dziewcząt najlepszą drużyną okazała się drużyna z ZS im. Kopernika w składzie: Weronika Iwińska,Kaja Nachowiak, Lena Klimczak. Kolejna drużyna dziewcząt to zespół z ZSR CKU w Kościelcu w składzie Wiktoria Pawlak, Natalia Rusek, Aleksandra Czaplicka. Trzecie miejsce przypadło drużynie z ZSO i T w Sompolnie w składzie Julia Chojnacka, Wiktoria Pilarska, Antonina Ulańska. Najlepszym strzelcem została Weronika Iwińska z ZS im. Kopernika, drugie miejsce przypadło Frankowi Wysockiemu a trzecie Filipowi Ratajczakowi wszyscy z Kopernika. Podczas wręczenia nagród obecny był por. Mass oficer Wojskowego Centrum Rekrutacji w Koninie.

Foto i info źródło własne

Czytaj więcej na temat:Spartakiada, Kopernik
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole