LM.plSportWicher Dobra na pierwszym wyjeździe. Sześć bramek straty

Wicher Dobra na pierwszym wyjeździe. Sześć bramek straty

Kiepska seria Wichra Dobra trwa. W sobotę beniaminek IV ligi grał na wyjeździe z Centrą Ostrów Wlkp. Drużyna Andrzeja Szymanowskiego przegrała aż 1:6.

Dobrzanie mierzyli się w sobotę ze spadkowiczem z III ligi i wiadomo było, że będzie to dla nich ciężkie starcie. Podobnie jak w ubiegłotygodniowym starciu Wicher przegrał mecz już w pierwszym kwadransie starcia.

Strzelanie w Ostrowie Wlkp. otworzył już w pierwszej minucie Dawid Kuczyński. W trzynastej minucie było 2:0 po trafieniu z rzutu karnego Dariusza Reyera, a trzy minuty później kolejnego gola dołożył Szymon Kucharski. Do przerwy Centra prowadziła 3:0.

Po zmianie stron ostrowianie dołożyli jeszcze trzy gole. Po raz drugi do siatki Wichru trafiali Szymon Kucharski i Dawid Kuczyński, a na listę strzelców wpisał się również Patryk Sikora. Honorowego gola dla dobrzan zdobył natomiast Łukasz Człapa.

- Wróciliśmy do tego, co było w poprzednim meczu. Coś znów nie zagrało z psychiką. Początki mamy trudne, później ciężko gonić wynik. Musimy porozmawiać ze sobą. Najważniejsze to przetrzymać pierwsze piętnaście minut. Brakowało nam też dziś trzech zawodników z podstawowego składu - podsumował spotkanie trener Wichru Andrzej Szymanowski.

Po trzech kolejkach Wicher Dobra zajmuje ostatnie miejsce w IV lidze z zerowym dorobkiem punktowym. Za tydzień dobrzanie podejmą PKS Racot.

Centra Ostrów Wlkp. - Wicher Dobra 6:1 (1', 89' Dawid Kuczyński, 13' Dariusz Reyer, 16', 54' Szymon Kucharski, 58' Patryk Sikora - 73' Łukasz Człapa)

Wicher Dobra: Konrad Winiarski - Dominik Józefiak, Bartosz Simiński, Jarosław Śmieja, Krzysztof Kornacki (46' Nikodem Urbański), Mateusz Morusiński, Adrian Fret, Albert Gośliński, Daniel Błaszczyk (75' Sebastian Gromada), Łukasz Człapa (85' Konrad Grabowski), Łukasz Cieślak (60' Paweł Bednarczyk).