LM.plSportLKS Ślesin pokonał mistrza okręgówki i awansował do półfinału

LKS Ślesin pokonał mistrza okręgówki i awansował do półfinału

Znamy trzeciego półfinalistę okręgowego Pucharu Polski. LKS Ślesin wygrał dziś ze Strażakiem Licheń Stary 2:0 i wiosną przyszłego roku zmierzy się z wygranym meczu Tur 1921 Turek - Sokół Kleczew.

Derby gminy Ślesin rozgrywane były po raz pierwszy od ponad sześciu lat. Ostatni raz LKS mierzył się ze Strażakiem w sezonie 2010/2011 w ramach II rundy okręgowego Pucharu Polski. Piłkarze Krzysztofa Wasickiego pokonali wtedy Strażaka 3:0.

We wtorek znów lepsi byli ślesinianie, choć ich wygrana była mniej okazała. Goście mecz rozstrzygnęli w pierwszej połowie. W piętnastej minucie prowadzenie LKS dał Andrzej Górski, wykorzystując podanie Michała Golińskiego. Doświadczony pomocnik asystował również przy drugim trafieniu. W 28. minucie bramkarza Strażaka pokonał Eryk Rusin.

Po zmianie stron przewagę wciąż mieli ślesinianie, nawet pomimo faktu gry w dziesiątkę. Zaraz po przerwie drugą żółtą kartkę otrzymał bowiem Mariusz Olczyk i LKS musiał radzić sobie w osłabieniu. Gospodarze nie wykorzystali jednak przewagi i jedyne zagrożenie stwarzali sobie po rzutach wolnych lub strzałach z dystansu.

Ślesinianie mogli natomiast podwyższyć jeszcze swój wynik, ale brakowało skuteczności. Okazje sam na sam mieli m.in. Adrian Górecki, czy Dawid Kierzek, ale żadna  z tych akcji nie zakończyła się bramką dla LKS. Ostatecznie goście zwyciężyli 2:0.

Tym samy zespół Adama Topolskiego awansował do półfinału okręgowego Pucharu Polski. Ślesinianie zagrają w nim ze zwycięzcą pary Tur 1921 Turek - Sokół Kleczew. Ostatni mecz ćwierćfinałowy, jak i starcia półfinałowe zaplanowane są na wiosnę 2017 roku.

Strażak Licheń Stary - LKS Ślesin 0:2 (15&39; Andrzej Górski, 28&39; Eryk Rusin).

Strażak Licheń Stary: Marcin Wojciechowski - Konrad Dutkiewicz, Marek Golimowski, Łukasz Lizik (75&39; Jakub Tomaszewski), Błażej Podziński, Hubert Janiak, Dariusz Woźniak, Zbigniew Wysocki, Albert Jędrowski, Paweł Jakubowski, Tomasz Małecki (64&39; Tomasz Staszak).

LKS Ślesin: Szymon Szymański - Damian Markiewicz (86&39; Jakub Soszyński), Andrzej Górski, Łukasz Łajdecki, Adrian Majewski, Dawid Jarka (89&39; Kacper Pląskowski), Eryk Rusin (50&39; Adrian Górecki), Mariusz Olczyk, Michał Goliński, Dawid Kierzek, Wiktor Kacprzak (60&39; Eryk Wolinowski).