LM.plSportSokół Kleczew przegrał w Kaliszu i spadł aż o trzy miejsca

Sokół Kleczew przegrał w Kaliszu i spadł aż o trzy miejsca

Jedna bramka zadecydowała o porażce Sokoła Kleczew z KKS 1925 Kalisz. Zwycięskiego gola strzelił Joshua Balogun.

Drużyna Marcina Woźniaka w sobotę walczyła w Kaliszu z tamtejszym KKS 1921. Starcie dwóch czołowych drużyn III ligi było typowym meczem na remis. W pierwszej połowie przeważali kleczewianie - do przerwy Sokół prowadzić mógł nawet 2:0.

W osiemnastej minucie dobrze uderzał Łukasz Cichos, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się bramkarz z Kalisza. Piętnaście minut później z pierwszej piłki zaskoczyć rywali próbował Emile Thiakane, ale piłka po jego strzale trafiła jedynie w poprzeczkę kaliskiej bramki.

Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze. W 60. minucie KKS 1925 objął prowadzenie - po dośrodkowaniu z lewej strony boiska wysoko w powietrze wybił sę Joshua Balogun i głową pokonał Daniela Szczepankiewicza. Bramkarz Sokoła miał piłkę na rękawicach, ale zabrakło centymetrów, by sparować ją poza światło bramki.
Kleczewianom tego gola odrobić się już nie udało i drużyna Marcina Woźniaka przegrała sobotni mecz 0:1.

Małe różnice punktowe w czubie tabeli sprawiły, że Sokół spadł po piętnastej kolejce na czwarte miejsce z dorobkiem 27 punktów i stratą dwóch oczek do liderującego Bałtyku Gdynia.

Kolejne starcie czeka Sokoła 19 listopada. Kleczewianie zmierzą się wtedy na wyjeździe ze Świtem Skolwin.

KKS 1925 Kalisz - Sokół Kleczew 1:0 (60' Joshua Balogun)

KKS 1925 Kalisz: Jędrzej Dorynek - Marcin Tomaszewski, Michał Grzesiek, Marcin Lis, Łukasz Grabowski, Przemysław Balcerzak (66' Jakub Budrowski), Ivelin Kostov, Stayko Stoychev, Błażej Ciesielski, Joshua Balogun (65' Konrad Chojnacki), Rafał Jankowski.

Sokół Kleczew: Daniel Szczepankiewicz - Tomasz Koziorowski, Arkadiusz Widelski, Sebastian Śmiałek, Marcel Koziorowski, Tomasz Kowalczuk, Piotr Kasperkiewicz, Emile Thiakane (46' Przemysław Kędziora), Jakub Antosik (81' Szymon Babiarz), Jakub Dębowski, Łukasz Cichos (60' Arkadiusz Bajerski).

źródło: sokol.kleczew.pl