Skocz do zawartości
LM.plSportKupią ,,Długiemu" życie. Charytatywna akcja w hali Rondo

Kupią ,,Długiemu" życie. Charytatywna akcja w hali Rondo

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kupią ,,Długiemu" życie. Charytatywna akcja w hali Rondo

Na leczenie konińskiego sportowca i działacza Andrzeja Dyki będą w sobotę zbierać pieniądze uczestnicy charytatywnej imprezy ,,Sportowcy dla Długiego". Początek akcji o godz. 17.00 w hali Rondo.

Na leczenie konińskiego sportowca i działacza Andrzeja Dyki będą w sobotę zbierać pieniądze uczestnicy charytatywnej imprezy ,,Sportowcy dla Długiego". Początek akcji o godz. 17.00 w hali Rondo.

Andrzej Dyka to były koszykarz i założyciel sekcji Kyokushin Karate w Koninie. Choruje na stwardnienie zanikowe boczne (SLA) - chorobę, która jakiś czas temu zdobyła uwagę opinii publicznej poprzez międzynarodową akcję Ice Bucket Challenge. Z powodu choroby mięśnie, na skutek braku przewodzenia, są w dużej mierze odcięte od centralnego układu nerwowego i choć fizycznie sprawne, z bezczynności zanikają. W ostatniej fazie może to doprowadzić do ich całkowitego unieruchomienia, co w przypadku mięśni odpowiedzialnych za oddychanie oznacza śmierć.

Walkę z chorobą opóźnia rehabilitacja, nadzieję dają także terapie eksperymentalne. Do tego typu leczenia (poprzez komórki macierzyste) zakwalifkowany został Andrzej Dyka. Koszt jednego zabiegu to jednak aż 50 tys. zł. Dzięki Fundacji ,,Daj Mi Skrzydła" i kwesty w Koninie, w połowie stycznia Andrzej Dyka przystąpił do pierwszego zabiegu w Olsztynie. 

Teraz potrzeba pieniędzy na drugi zabieg. W akcję pomocy Andrzejowi Dyce włączyli się konińscy sportowcy. W sobotę, w hali Rondo, odbędzie się impreza charytatywna, podczas której zbierane będą pieniądze na leczenie mężczyzny. ,,Sportowcy dla Długiego" - pod taką nazwą na wszystkich uczestników czeka moc atrakcji.

Od godz. 17.00 w hali Rondo pokaz siły i wytrzymałości dadzą zawodnicy Regionalnego Klubu Kyokushin Karate-do Konin i Konińskiego Klubu Sportowego Centrum - Oyama Karate. O godz. 18.00 odbędzie się mecz II ligi futsalu pomiędzy KKF Automobile Torino Konin i CityZen Poznań. Jeszcze później charytatywne spotkanie rozegrają piłkarki: obecne zawodniczki ZSGE Medyk POLOmarket II Konin zmierzą się z drużyną Ex Medyk, czyli byłymi piłkarkami konińskiego klubu.

Podczas imprezy zbierane będą pieniądze na leczenie Andrzeja Dyki. Akcja pod nazwą ,,Kup Długiemu życie" trwa cały czas. Pieniądze wpłacać można na konto Fundacji ,,Daj Mi Skrzydła" 78 2130 0004 2001 0616 8835 0014 z dopiskiem: „KupDługiemuŻycie”.

Kupią ,,Długiemu
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole