Dzisiaj jest niedziela 11 kwietnia 2021, imieniny: Filipa, Leona, Jaromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17703) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Osadzie Janaszkowo pomieszczenia do rehabilitacj ... (0)Konin. Pamiętajcie o muzealnych ogrodach! Zagościł ... (2)

Kupią ,,Długiemu" życie. Charytatywna akcja w hali Rondo

Dodano: 19.01.2017 13:43
Źródło: LM.pl

Na leczenie konińskiego sportowca i działacza Andrzeja Dyki będą w sobotę zbierać pieniądze uczestnicy charytatywnej imprezy ,,Sportowcy dla Długiego". Początek akcji o godz. 17.00 w hali Rondo.

Andrzej Dyka to były koszykarz i założyciel sekcji Kyokushin Karate w Koninie. Choruje na stwardnienie zanikowe boczne (SLA) - chorobę, która jakiś czas temu zdobyła uwagę opinii publicznej poprzez międzynarodową akcję Ice Bucket Challenge. Z powodu choroby mięśnie, na skutek braku przewodzenia, są w dużej mierze odcięte od centralnego układu nerwowego i choć fizycznie sprawne, z bezczynności zanikają. W ostatniej fazie może to doprowadzić do ich całkowitego unieruchomienia, co w przypadku mięśni odpowiedzialnych za oddychanie oznacza śmierć.

Walkę z chorobą opóźnia rehabilitacja, nadzieję dają także terapie eksperymentalne. Do tego typu leczenia (poprzez komórki macierzyste) zakwalifkowany został Andrzej Dyka. Koszt jednego zabiegu to jednak aż 50 tys. zł. Dzięki Fundacji ,,Daj Mi Skrzydła" i kwesty w Koninie, w połowie stycznia Andrzej Dyka przystąpił do pierwszego zabiegu w Olsztynie. 

Teraz potrzeba pieniędzy na drugi zabieg. W akcję pomocy Andrzejowi Dyce włączyli się konińscy sportowcy. W sobotę, w hali Rondo, odbędzie się impreza charytatywna, podczas której zbierane będą pieniądze na leczenie mężczyzny. ,,Sportowcy dla Długiego" - pod taką nazwą na wszystkich uczestników czeka moc atrakcji.

Od godz. 17.00 w hali Rondo pokaz siły i wytrzymałości dadzą zawodnicy Regionalnego Klubu Kyokushin Karate-do Konin i Konińskiego Klubu Sportowego Centrum - Oyama Karate. O godz. 18.00 odbędzie się mecz II ligi futsalu pomiędzy KKF Automobile Torino Konin i CityZen Poznań. Jeszcze później charytatywne spotkanie rozegrają piłkarki: obecne zawodniczki ZSGE Medyk POLOmarket II Konin zmierzą się z drużyną Ex Medyk, czyli byłymi piłkarkami konińskiego klubu.

Podczas imprezy zbierane będą pieniądze na leczenie Andrzeja Dyki. Akcja pod nazwą ,,Kup Długiemu życie" trwa cały czas. Pieniądze wpłacać można na konto Fundacji ,,Daj Mi Skrzydła" 78 2130 0004 2001 0616 8835 0014 z dopiskiem: „KupDługiemuŻycie”.  • Kupią ,,Długiemu" życie. Charytatywna akcja w hali Rondo

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dam ile będę miał ale takim ludziom powinno pomagać też państwo...
Dodano: 19.01.2017 15:15    Przez: ~Sportowiec
a nie może wziąść kredytu na leczenie?ludzie na domy biorą po 400 tysiecy i co ?
Dodano: 19.01.2017 21:18    Przez: ~aki
I wieszaja sie jak twoja stara
Dodano: 21.01.2017 16:05    Przez: ~Lopez
Super facet postaram sie pomoc!
Dodano: 19.01.2017 22:40    Przez: ~Uczen
Super akcja,ja się tylko spytam gdzie w tym wszystkim jest "państwo"które powinno dbać o swojego obywatela,czytaj podatnika i płatnika!!!????!!!!?????
Dodano: 19.01.2017 23:42    Przez: ~powodzenia
Państwa nie ma - no przynajmniej w takim rozumieniu, jak tu niektórzy piszą. Ludzie !!! Państwo TO MY ! OBYWATELE, Mieszkańcy miast i wsi !ludzie zwykli i niezwykli, dobrzy, źli, mądrzy, głupi...WSZYSCY. Cały Naród. Nie dajcie sobie i nie dajmy sobie wmówić, że jest odwrotnie, że jest inaczej. Że "państwo" to są ci jaśnie państwo, nazwani rządem, elitą, partią. ŻE nie mamy wpływu... MAMY !! WŁAŚNIE W TAKIEJ AKCJI !! Ludzie !! POMÓŻMY ANDRZEJOWI tak zwyczajnie - z potrzeby serca, ducha, nawet jeśli każdy, kto poszedłby tam JUTRO - da 5 zł. To tak niewiele. A przecież nigdy nie wiadomo - czy my sami jutro, pojutrze za rok lub pięć - nie będziemy tej samej pomocy potrzebowali. DZIAŁAJMY PÓKI MAMY MOŻLIWOŚĆ RATOWAĆ KAŻDEGO CZŁOWIEKA !!! URATUJMY NASZEGO KONINIANINA, P. Andrzeja. DOBRY CZŁOWIEK. WARTO!!!
Dodano: 20.01.2017 09:56    Przez: ~Krz.7878
Bez zbędnej filozofii .Pomóżmy mu
Dodano: 20.01.2017 20:31    Przez: ~KKF

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.