Dzisiaj jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18425) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO

18 / 19oC
21 / 15oC
23 / 17oC

Mistrzostwa świata. Koniec marzeń Mateusza Sztrauc ... (0)Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)

Trzy starty Iskrzaków, jeden medal. Adam Kuszyński ze złotem

Dodano: 13.03.2017 20:50

W Warszawie, Gorzowie Wlkp. i Gliwicach pływali w miniony weekend zawodnicy Iskry Konin. Złoto w sobotę wywalczył Adam Kuszyński.

Reprezentant Iskry Konin wraz z Marią Orłowską brał udział w zawodach Od Młodzika do Olimpijczyka IV. Adam Kuszyński był najlepszy na dystansie 50 m stylem dowolnym, zdobywając tym samym złoto w warszawskich zawodach. Blisko medalu był również podczas drugiego startu na 50 m stylem grzbietowym. Koninianin wywalczył czwarte miejsce.

Bez medalów swoje starty zakończyły dwie pływaczki Iskry. W Warszawie walczyła Maria Orłowska, plasując się ostatecznie na jedenastym i dwunastym miejscu. W Gorzowie Wlkp., jako jedyna koninianka, rywalizowała Marta Łuczak. W Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat zawodniczka Iskry zdobyła 28., 41. i 51. miejsce.

Najliczniej obsadzone przez konińskich zawodników były Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat. Iskrę reprezentowało sześciu pływaków, ale żaden z nich nie wywalczył wysokich miejsc w Gliwicach. Swoje rekordy życiowe poprawiła jednak cała szóstka zawodników.

Kolejne zawody przed konińskimi pływakami już w czwartek. W Chodzieży rozegrane zostaną Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Dzieci i Młodzieży LZS w Pływaniu.