LM.plSportZagrywka zniszczyła Wilki. Pierwsze punkty dla Woli Warszawa

Zagrywka zniszczyła Wilki. Pierwsze punkty dla Woli Warszawa

Wiktor Siewierski i Michał Wójcik niemal we dwójkę z pola serwisowego pokonali w piątek Wilki Wilczyn. Drugi mecz turnieju półfinałowego II ligi siatkówki w Wilczynie padł łupem MOS Wola Warszawa.

Mistrz grupy drugiej II ligi pokonał w piątek Wilki niemalże jednym elementem – zagrywką. Świetne serwisy posyłane na połowę Wilków siały spustoszenie wśród gospodarzy. Już w pierwszym secie aż cztery punkty z rzędu po niezwykle mocnych zagrywkach zdobył Michał Wójcik, kilka technicznych serwisów dołożył Wiktor Siewierski i zespół ze stolicy triumfował 25:14.

W kolejnych setach Wilki zaczęły część zagrywek odbierać lepiej, ale wtedy MOS Wola wytaczał kolejne działa. Skutecznie atakowali Mateusz Kańczok i Alan Wasilewski. Wilczynianie trzymali kontakt z rywalami, ale brakowało mocnego akcentu w ich grze – choćby właśnie lepszej zagrywki, która w decydujących momentach rozstrzygnęłaby losy seta na korzyść gospodarzy.

Porażka w pierwszym meczu nie przekreśla jeszcze szans Wilków na awans. Przed drużyną Tomasza Robaka jeszcze dwa spotkania turnieju półfinałowego. W sobotę wilczynianie zagrają z dobrze znaną im drużyną Olimpii Sulęcin. MOS Wola Warszawa zmierzy się natomiast z Energą Ostrołęka.

Wilki Wilczyn – MOS Wola Warszawa 0:3 (14:25, 21:25, 22:25)

Wilki Wilczyn: Bartosz Sobstyl, Michał Muszyński, Michał Sadowski, Wojciech Paniączyk, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Paweł Michalski, Tomasz Kotecki, Błażej Płomiński, Kamil Radzikowski, Marcin Szczechowicz, Bartosz Ziółkowski.

MOS Wola Warszawa: Marcin Wojtulewicz, Rafał Prokopczuk, Michał Wójcik, Mateusz Szczepaniak, Wiktor Siewierski, Grzegorz Pacholczak, Adrian Kacperkiewicz, Dominik Jaglarski, Mateusz Kańczok, Konrad Bączek, Alan Wasilewski, Mateusz Trzciałkowski, Brian Malangiewicz.

Półfinały: Wilki Wilczyn - MOS Wola Warszawa [TRANSMISJA]