LM.plSportPiękny powrót na zakończenie sezonu. Wilki pokonały finalistę

Piękny powrót na zakończenie sezonu. Wilki pokonały finalistę

Ostatnie spotkanie Wilków Wilczyn w turnieju półfinałowym dostarczyło fanom zespołu z Wilczyna niesamowitych emocji. Drużyna Tomasza Robaka przegrywała już 0:2, by ostatecznie zwyciężyć z Energą Ostrołęka 3:2.

Wilki w niedzielę musiały zwyciężyć 3:0, by mieć jeszcze szanse na awans do turnieju finałowego. Te nadzieje wilczynian szybko rozwiała Energa. Drużyna z Ostrołęki pewnie wygrała dwa pierwsze sety 25:18 i wydawało się, że nic nie zatrzyma spadkowicza I ligi w walce o awans do finałów.

Wiedząc, że finały już im uciekły, wilczynianie zaczęli grać tak, jak grali przez większość sezonu zasadniczego. Świetne ataki wyprowadzał Ireneusz Kwiatkowski, na zagrywce dobrze spisywał się Michał Sadowski i Wilki zdołały zdobyć seta, wygrywając 25:18.

Na tym jednak gospodarze swoich zdobyczy nie zakończyli. Bezradna Energa przegrała również czwartego seta 17:25. Wilki doprowadziły do seta numer pięć. W decydującym starciu również okazali się znacznie lepsi, od początku wychodząc na prowadzenie. Ostatecznie wilczynianie zwyciężyli 15:11, wygrywając w całym meczu 3:2.

- Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ambicjonalnie chcieliśmy wygrać mecz, dwa. Wiedzieliśmy jednak, że się spotkamy z drużynami nafaszerowanymi sprzętem, statystykami. Te drużyny wiedziały o nas wszystko, znali każde nasze zagranie. Trudno było nam grać. Olimpia Sulęcin zasłużyła na wygranie tego turnieju, mieli wyrównany skład. To było niesamowite doświadczenie dla chłopaków. Wielkie słowa uznania dla włodarzy gminy Wilczyn oraz klubu na czele z prezesem Bolesławem Stanowskim za organizację tego turnieju.. Kawał dobrej siatkówki, myślę, że kibice powinni być zadowoleni – podsumował zawody szkoleniowiec Wilków Wilczyn, Tomasz Robak.

Niedzielnym meczem zespół z Wilczyna zakończył sezon 2016/2017. Wilki odniosły kolejny historyczny sukces, poprawiając swój wynik z zeszłego roku, zajmując czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem czterech punktów i przegrywając finały zaledwie bilansem setów.

Teraz przed siatkarzami z Wilków zasłużona przerwa. - Trzeba będzie zastanowić, co się zrobiło źle, a co dobrze. Następne tygodnie nakreślą to, w jakim kierunku pójdzie wilczyńska siatkówka – zapowiada trener Tomasz Robak.

Wilki Wilczyn – Energa Ostrołęka 3:2 (18:25, 18:25, 25:18, 25:17, 15:11)

Wilki Wilczyn: Bartosz Sobstyl, Michał Muszyński, Michał Sadowski, Wojciech Paniączyk, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Paweł Michalski, Tomasz Kotecki, Błażej Płomiński, Kamil Radzikowski, Marcin Szczechowicz, Bartosz Ziółkowski.

Energa Ostrołęka: Dorian Poinc, Dominik Zalewski, Rafał Kuźma, Michał Głowacki, Tomasz Obuchowicz, Kamil Kubeł, Paweł Zdrojewski, Patryk Walczak, Patryk Szwaradzki, Kamil Graczyk, Łukasz Strojke, Jakub Nurczyński.