LM.plSportMateusz Kostański zdobywa dwa medale i powołanie do kadry

Mateusz Kostański zdobywa dwa medale i powołanie do kadry

Dwukrotnie na trzecim miejscu podium stawał w weekend Mateusz Kostański. Wraz z kolegami z KLTC Konin rywalizował w I Szosowym Pucharze Polski w Grudziądzu.

Kostański w Grudziądzu startował w dwóch konkurencjach i w obu wywalczył brązowe medale. Koninianin stawał na najniższym stopniu podium w jeździe indywidualnej na czas na dystansie piętnastu kilometrów oraz w jeździe ze startu wspólnego na dystansie 110 km, gdzie pokonał 120 innych zawodników.

Te wyniki dały Mateuszowi Kostańskiemu powołanie do kadry narodowej juniorów. Koninianin pojedzie w biało-czerwonych barwach podczas Juniorskiego Wyścigu Pokoju. Zawody odbędą się od 4 do 8 maja w Czechach.

Oprócz Kostańskiego w jeździe indywidualnej na czas wystartowali Patryk Sztrauch i Konrad Sosiński. Ten pierwszy wywalczył 23. miejsce, a drugi z reprezentantów KLTC Konin – 29. miejsce. Obaj rywalizowali również w jeździe ze startu wspólnego, zajmując kolejno 25. i jedenaste miejsce. W tej samej konkurencji 20. był Adrian Lorenc.

Koniński klub kolarski reprezentował też jeden junior młodszy. Mateusz Sztrauch w jeździe indywidualnej na czas na dystansie dziesięciu kilometrów zajął jedenaste miejsce, a wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 85 km był 45. na 136 zawodników.

- Zawody obywały się w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych lecz nasi zawodnicy potwierdzili bardzo dobrą dyspozycje oraz charakter kolarski – podsumował zawody Robert Kierejewski z KLTC Konin.