LM.plSportBajerski dał zwycięstwo, lider już w zasięgu Sokoła Kleczew

Bajerski dał zwycięstwo, lider już w zasięgu Sokoła Kleczew

Zacięta walka na szczycie III ligi trwa. Sokół Kleczew wygrał swoje spotkanie z Pogonią II Szczecin i traci już tylko dwa punkty do lidera – Gwardii Koszalin.

Sobotnie starcie w Szczecinie nie było łatwe dla piłkarzy Sokoła Kleczew. Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, już w trzeciej minucie strzał Gracjana Jarocha bronić musiał Patryk Łagodziński. Kleczewianie zagrozili bramce Pogoni II dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Najpierw niecelnie uderzał Tomasz Kowalczuk, a później – Łukasz Cichos.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie, jak pierwsza. Tym razem Patryk Łagodziński zatrzymał strzał Rafała Maćkowskiego. Później przewagę zdobyli już kleczewianie, a dwukrotnie szansę na bramkę miał Arkadiusz Bajerski. Najpierw skrzydłowy Sokoła trafił w słupek, a w 77. minucie piłka znalazła się już w siatce. Bajerski w sytuacji sam na sam minął bramkarza gospodarzy i dał prowadzenie kleczewskiemu zespołowi.

Sokół wygrał ostatecznie 1:0, odnosząc tym samym drugie zwycięstwo z rzędu. Drużyna Marcina Woźniaka wciąż zajmuje czwarte miejsce w tabeli, ale zmniejszyła stratę do liderującej Gwardii Koszalin. Sytuacja w czołówce III ligi jest bardzo wyrównana. Aż trzy zespoły – Gwardia Koszalin, Lech II Poznań i Bałtyk Gdynia mają na koncie 48 punktów, a za ich plecami plasuje się Sokół z dwoma oczkami na koncie mniej.

Kolejne spotkanie kleczewianie rozegrają już w środę 3 maja. Na własnym terenie Sokół zmierzy się z Lechem II Poznań.

Pogoń II Szczecin – Sokół Kleczew 0:1 (77’ Arkadiusz Bajerski)

Sokół Kleczew: Patryk Łagodziński - Arkadiusz Widelski, Robert Jędras, Sebastian Śmiałek, Bartosz Andrzejewski, Arkadiusz Bajerski, Piotr Kasperkiewicz, Tomasz Kowalczuk, Przemysław Kędziora (76’ Tomasz  Koziorowski), Emile Thiakane, Łukasz Cichos.

źródło: sokol.kleczew.pl