LM.plSportWyścig ślimaków w czołówce III ligi. Sokół przegrał z Jarotą

Wyścig ślimaków w czołówce III ligi. Sokół przegrał z Jarotą

Walka o mistrzostwo III ligi przypomina wyścig ślimaków - czołówka regularnie gubi punkty. Nie inaczej było podczas 28. kolejki, w której Sokół Kleczew przegrał z Jarotą Jarocin 0:2.

Jarota wiosną to jeden z najlepiej punktujących zespołów, choć akurat w dwóch ostatnich ligowych meczach zespół z południa Wielkopolski dwa razy schodził z boiska bez zwycięstwa. Sokół natomiast nie zdołał jeszcze wydobrzeć po porażce w finale okręgowego Pucharu Polski i w sobotę przegrał po raz pierwszy od czterech spotkań.

Pierwsza połowa sobotniego starcia nie obfitowała w sytuacje bramkowe. Kleczewianie najlepszą okazję mieli w 42. minucie, ale uderzenie Tomasza Kowalczuka sparował na rzut rożny bramkarz gości. Piłkarze Jaroty dwukrotnie próbowali zaskoczyć Patryka Łagodzińskiego z rzutów wolnych, ale dwukrotnie dobrze interweniował bramkarz Sokoła.

W 50. minucie było już 0:1. Po raz kolejny Jarota miał rzut wolny, uderzał tym razem Piotr Skokowski i piłka po raz pierwszy wpadła do siatki Sokoła. Pięć minut później goście podwyższyli, podanie wzdłuż bramki wykończył Hubert Antkowiak. Więcej bramek w meczu już nie było, Sokół przegrał z Jarotą 0:2.

Przegrywały jednak również inne zespoły z czołówki. Gwardia Koszalin uległa KKS 1925 Kalisz 0:2, a Lech II Poznań ugrał tylko jeden punkt w Koninie. Wyścig po mistrzostwo III ligi najtrafniej podsumował kilka dni temu Twitter Bałtyku Gdynia.

Liderem jest obecnie Lech II Poznań, który podobnie jak Bałtyk Gdynia, ma 52 punkty na koncie. Jedno oczko mniej ma Gwardia Koszalin, a dwa punkty straty – czwarty w tabeli Sokół Kleczew. Kolejne spotkanie kleczewianie rozegrają w przyszły weekend w Koszalinie, mierząc się z tamtejszą Gwardią.

Sokół Kleczew – Jarota Jarocin 0:2 (50’ Piotr Skokowski, 55’ Hubert Antkowiak)

Sokół Kleczew: Patryk Łagodziński - Wiktor Patrzykąt, Sebastian Śmiałek, Robert Jędras (Arkadiusz Widelski 59’) Bartosz Andrzejewski, Tomasz Kowalczuk, Piotr Kasperkiewicz (59’ Marcel Koziorowski), Tomasz Koziorowski (64’ Arkadiusz Bajerski), Przemysław Kędziora, Sebastian Antas, Łukasz Cichos.

źródło/fot. A. Kijowski (sokol.kleczew.pl)