LM.plSportWielki powrót i wielki zawód Górnika. Odrobili punkt do rywali

Wielki powrót i wielki zawód Górnika. Odrobili punkt do rywali

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Ten mecz Górnik powinien przegrać, mógł wygrać, a ostatecznie – zremisował. Choć biało-niebiescy w ostatnich tygodniach nie zwyciężają zbyt często to bez wątpienia na ich meczach kibice nudzić się nie mogą.

Sobotnie starcie z Jarotą Jarocin rozpoczęło ostatnią ligową prostą w wykonaniu Górnika Konin. Po ostatnich słabszych występach biało-niebiescy musieli walczyć z szóstą drużyną ligi o pełną pulę. Przez długi czas nie byli jednak w stanie sprostać wyżej notowanemu rywalowi. Jarota prowadziła grę, przeważała, a nieliczne kontrataki Górnika nie przynosiły żadnych rezultatów.

Goście przez długi czas, choć kontrolowali spotkanie, to nie mogli przebić się pod bramkę koninian. Przełamanie przyszło w 31. minucie. Wtedy po dograniu z lewej strony boiska z piłką w polu karnym znalazł się Filip Szewczyk i z najbliższej odległości pokonał Dawida Kołodziejczaka. Po zmianie stron gospodarzy dobił Mateusz Molewski. W 57. minucie zawodnik Jaroty wykorzystał nieporozumienie obrońców z Konina i strzałem przy bliższym słupku podwyższył prowadzenie gości. Wydawało się, że Górnik już się nie podniesie.

Gospodarze niespodziewanie jednak zdołali doprowadzić do wyrównania. W 75. minucie strzał z powietrza oddał Paweł Błaszczak. Piłka uderzona na dalszy słupek minęła bramkarza Jaroty, dając jednocześnie nadzieje biało-niebieskim. Zaskoczeni goście już minutę później stracili drugiego gola. Dośrodkowanie z prawego skrzydła posłał Mateusz Majer, piłkę w polu karnym przyjął Jan Paczyński i trafił na 2:2.

Rozbudzeni gospodarze w końcówce spotkania ruszyli do ataków i tak naprawdę mogli ten mecz jeszcze wygrać. W świetnej sytuacji znalazł się ponownie Paczyński. Napastnik Górnika minął interweniującego Daniela Malinę, miał przed sobą pustą bramkę, ale jego uderzenie było zbyt mocne i piłka przeleciała ponad bramką Jaroty.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. – Ten mecz układał się źle w pierwszej połowie. Jarota była żywsza, bardziej energiczna. Na pewno miał na to wpływ nasz mecz w Wągrowcu. W drugiej połowie zaczęliśmy grać piłką, ale pojawiały się błędy i przez błąd obrońców sprokurowaliśmy drugą bramkę. Cieszę się, że nasze zmiany dużo wniosły. Zespół pokazał charakter, że wyciągnął ten wynik – podsumował spotkanie trener Czesław Owczarek.

Biało-niebiescy odrobili punkt straty do Chemika Bydgoszcz i KS Chwaszczyno. Koninianie wciąż zajmują piętnaste miejsce w tabeli, ale dogonili dorobkiem punktowym zespół z Bydgoszczy i tracą trzy oczka do KS Chwaszczyno. - Mamy już o jeden punkt więcej, niż zdobyliśmy jesienią. Nie jest to może znacząca poprawa, ale mamy jeszcze do rozegrania cztery kolejki. Rywale grający o utrzymanie będą się jeszcze mierzyć ze sobą. Będzie się to rozstrzygać do samego końca, może nawet ostatni mecz będzie decydować o tym, kto spadnie – ocenia sytuację w walce o utrzymanie szkoleniowiec Górnika Konin.

Kolejny mecz biało-niebiescy zagrają w przyszłą sobotę. W Koszalinie zmierzą się z tamtejszą Gwardią.

Górnik Konin – Jarota Jarocin 2:2 (75’ Paweł Błaszczak, 76’ Jan Paczyński31’ Filip Szewczyk, 57’ Mateusz Molewski)

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak – Bartosz Świderski, Dawid Śnieg, Mateusz Majewski, Kamil Krzyżanowski, Mateusz Wypych (73’ Bartosz Kowalski), Piotr Radoszewski (65’ Mateusz Majer), Paweł Błaszczak, Jakub Groszkowski, Krystian Sobieraj (46’ Jan Paczyński), Jakub Antosik (61’ Łukasz Frydrych).

Jarota Jarocin: Daniel Malina – Piotr Skokowski, Michał Grobelny, Piotr Garbarek, Jędrzej Ludwiczak, Hubert Antkowiak, Ndubuisi Nnamani (88’ Krzysztof Matuszak), Damian Błaszczyk, Mateusz Molewski (82’ Łukasz Rylukowski), Dawid Piróg, Filip Szewczyk (69’ Jacek Pacyński).

III liga: Górnik Konin - Jarota Jarocin [TRANSMISJA]