LM.plSportDzwoniarski podwójnie srebrny na Mistrzostwach Polski Seniorów

Dzwoniarski podwójnie srebrny na Mistrzostwach Polski Seniorów

Drugie miejsce indywidualnie i drużynowo wywalczył Damian Dzwoniarski podczas Mistrzostw Polski Seniorów w szabli rozgrywanych w Warszawie. Bez krążków do Konina wróciły szablistki.

Fazę pucharową mistrzostw indywidualnych Dzwoniarski rozpoczął od pojedynku z Jędrzejem Dłużniewskim (AZS AWF Warszawa) wygranego 15:12. W ćwierćfinale koninianin pokonał swojego klubowego kolegę Stanisława Świerka 15:6, a w półfinale zwyciężył 15:13 z Marcinem Koniuszem (MKS Fortis Sosnowiec). Reprezentant KKSz Konin przegrał dopiero w finale, ulegając Jakubowi Ocińskiemu (AZS AWF Katowice) 12:15.

Dzwoniarski srebrny medal wywalczył także w turnieju drużynowym. Wraz z Jakubem Kacprzakiem, Adrianem Stanisławskim i Stanisławem Świerkiem pokonał najpierw Zagłębiowski Klub Szermierczy II 45:23, a następnie pierwszą drużynę 45:42. W finale koninianie przegrali jednak z MUKS Victor Warszawa 43:45.

Bez medali swój udział w mistrzostwach Polski zakończyły szablistki KKSz Konin. W turnieju indywidualnym do czołowej ósemki awansowała Sylwia Matuszak. W ćwierćfinale koninianka przegrała 9:15 z Martyną Komisarczyk (AZS AWF Warszawa).