Dzisiaj jest wtorek 18 maja 2021, imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17114) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
16 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W licheńskim muzeum pamiątki związane z bitwą o Mo ... (6)Bieg Milowego Słupa znów przełożony. Nowy termin – ... (0)

Medyk z dubletem! Wielkie emocje w doliczonym czasie gry!

Dodano: 31.05.2017 20:20
Źródło: LM.pl

Najbardziej zacięty finał Pucharu Polski rozegrały w środę drużyny Medyka Konin i Górnika Łęczna. Zespół Romana Jaszczaka prowadził już 2:0, ale w samej końcówce starcia łęcznianki były bliskie wyrównania.

Środowy mecz rozgrywany w Radomiu rozpoczął się inaczej, niż dwa ostatnie finały Pucharów Polski pomiędzy Medykiem a Górnikiem. Na murawie od pierwszych minut trwała wymiana ciosów i blisko było do pierwszych bramek. Już w piątej minucie po błędzie Nataszy Górnickiej w sytuacji sam na sam znalazła się Anna Gawrońska, ale dobrze interweniowała Anna Palińska. Minutę później, po drugiej stronie, uderzała Ewelina Kamczyk, ale piłka po jej strzale minęła światło bramki Medyka.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy koninianki zadały dwa ciosy, rozkładając Górnika na deski. Najpierw w 33. minucie kuriozalną bramkę zdobyła Agata Guściora. Piłkarka Medyka zagrała górą prostopadłą piłkę. Z bramki wyszła Palińska, piłka odbiła się tuż przed nią, przelobowała bramkarkę Górnika i wpadła niespodziewanie do siatki. Chwilę później było już 0:2. Tym razem medyczki rozegrały ładną, drużynową akcję. Na jedenasty metr wycofała Liliana Kostowa, a do siatki pewnie trafiła Aleksandra Sikora.

W drugiej połowie okazji bramkowych było już znacznie mniej. Łęcznianki atakowały, próbowały, ale nie były w stanie przełamać defensywy koninianek. W 71. minucie świetną okazję miała Anna Sznyrowska, ale w sytuacji sam na sam uderzyła obok bramki.

Największe emocje rozpoczęły się jednak dopiero w doliczonym czasie gry. Najpierw Górnik zdobył kontaktowe trafienie. Po dośrodkowaniu Jagody Szewczuk piłkę w polu karnym klatką piersiową pięknie przyjęła Emilia Zdunek i uderzeniem z półobrotu obudziła jeszcze nadzieje łęcznianek. Minutę później Medyk powinien strzelić trzeciego gola. Faulowana w polu karnym była Anna Gawrońska. Kapitan mistrzyń Polski podeszła do jedenastki, ale jej słaby strzał obroniła Palińska.

Bramkarka Górnika natychmiast wznowiła grę. Piłka po jej dalekim wykopie spadła w okolicach szesnastego metra przed bramką Medyka. Po przepychance piłkarek obu zespołów w świetnej okazji znalazła się Anna Sznyrowska. Zawodniczka z Łęcznej w sytuacji sam na sam uderzyła jednak ponad bramką, niwecząc tym samym szanse Górnika na wyrównanie wyniku.

Medyk Konin po raz ósmy wywalczył Puchar Polski, po raz piąty wygrywając go z rzędu. Meczem w Radomiu koninianki zakończyły kolejny świetny sezon w swoim wykonaniu, po raz kolejny zdobywając dublet w krajowych rozgrywkach. Teraz przed zespołem Romana Jaszczaka przerwa, a latem Medyka rozpocznie kolejną przygodę w turnieju eliminacyjnym do Ligi Mistrzyń.

Górnik Łęczna – Medyk Konin 1:2 (90’+ Emilia Zdunek – 33’ Agata Guściora, 36’ Aleksandra Sikora)

Górnik Łęczna: Anna Palińska – Gabriela Grzywińska (90’ Jagoda Szewczuk), Natasza Górnicka, Dominika Kwietniewska, Ewelina Kamczyk, Emilia Zdunek, Agnieszka Jędrzejewicz (60’ Weronika Zawistowska), Alicja Dyguś (62’ Dżesika Jaszek), Anna Sznyrowska, Karolina Koch (66’ Kasandra Parczewska), Marlena Hajduk.

Medyk Konin: Anna Szymańska - Paulina Dudek, Aleksandra Sikora, Agata Guściora (77’ Anastazja Karlanowa), Dagmara Grad, Radosłąwa Sławczewa, Maria Ficzay, Sandra Sałata, Liliana Kostowa, Anastazja Szuppo, Anna Gawrońska.

fot. screen z transmisji Polsat Sport

  • Medyk z dubletem! Wielkie emocje w doliczonym czasie gry!

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna kobiet,   Puchar Polski,   finał,   Medyk Konin,   Górnik Łęczna



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Znamienne było określenie miejscowości skąd przyjechała drużyna Medyka , podczas transmisji meczu , otóż redaktor stwierdził , że dziewczyny przyjechały z małego i biednego miasteczka ..... Tak się teraz spostrzega miasto , niegdyś wojewódzkie , za rządów obecnych i poprzednich władz ! Przykre.
Dodano: 31.05.2017 20:34    Przez: ~60-latek
kto oglądał mecz ? ten widział, stadion MOSIR RADOM pełne trybuny, oprawa meczowa ,stadion o jakim konin może pomarzyć i nasze dziewczyny walczące, które muszą się pewnie wstydzić takim naszym klepiskiem ,takim naszym dopingiem 50 osobowym na meczach ekstraklasy kobiecej , u nas w mieście wszystko stoi w miejscu dobrze że MEDYK nie i i zdobywa kolejne trofea !!!!!!!!!!!!!
Dodano: 31.05.2017 20:38    Przez: ~wstyd i duma
masz racje to tak prawie jak z Pacanowa TAM GDZIE KOZIOŁEK MATOŁEK , ALBO Z WĄCHOCKA TEGO Z KAWAŁÓW LUB Z KOPYDŁOWA TEGO Z KABARETÓW , ale co ma wiedzieć redaktor koninie jak już się mówi że konin koło lichenia :)
Dodano: 31.05.2017 20:43    Przez: ~taka prawda
Aż szkoda że w Koninie nie ma porządnego stadionu na którym moglby grac Medyk i Górnik. Słowa komentatora bezcenne xD
Dodano: 31.05.2017 21:34    Przez: ~MK
=== do swój ——- zobacz Leczna 20 tyś mieszkańców a mają ;Kameralny obiekt o pojemności 7437 miejsc siedzących ma oryginalną zabudowę. Trybuny wzdłuż linii bocznych charakteryzują się półkolistym zadaszeniem. Od 24 września 2003 posiada sztuczne oświetlenie o natężeniu 1400 luksów. różnica jest taka że oni mają taki od 15 lat , a my może za 15 lat więc dzieli nas miasto ( 75 000 ) od miasta (20 000 ) całe 30 lat :) i kto jest rozwojowy , u nas życie staneło w miejscu i nic do przodu, a wszyscy nam sie oddalają :)
Dodano: 31.05.2017 23:02    Przez: ~?

KOMENTARZE

Znamienne było określenie miejscowości skąd przyjechała drużyna Medyka , podczas transmisji meczu , otóż redaktor stwierdził , że dziewczyny przyjechały z małego i biednego miasteczka ..... Tak się teraz spostrzega miasto , niegdyś wojewódzkie , za rządów obecnych i poprzednich władz ! Przykre.
Dodano: 31.05.2017 20:34    Przez: ~60-latek
masz racje to tak prawie jak z Pacanowa TAM GDZIE KOZIOŁEK MATOŁEK , ALBO Z WĄCHOCKA TEGO Z KAWAŁÓW LUB Z KOPYDŁOWA TEGO Z KABARETÓW , ale co ma wiedzieć redaktor koninie jak już się mówi że konin koło lichenia :)
Dodano: 31.05.2017 20:43    Przez: ~taka prawda
Za to Łęczna to "aglomeracja" na samych wschodzie Polski gdzie mieszka aż 19 tys. mieszkańców tak bogatych, że hej. ;-) Ziomkowie szanowni, dajcie spokój z tymi kompleksami. Nie jest u nas idealnie i wiele trzeba naprawić ale jesteśmy całkiem przyzwoitym miastem oczywiście nie bez wad ale kto ich nie ma.
Dodano: 31.05.2017 21:20    Przez: ~Swój
;;do swój;; wymień pięć zalet
Dodano: 31.05.2017 22:51    Przez: ~?
=== do swój ——- zobacz Leczna 20 tyś mieszkańców a mają ;Kameralny obiekt o pojemności 7437 miejsc siedzących ma oryginalną zabudowę. Trybuny wzdłuż linii bocznych charakteryzują się półkolistym zadaszeniem. Od 24 września 2003 posiada sztuczne oświetlenie o natężeniu 1400 luksów. różnica jest taka że oni mają taki od 15 lat , a my może za 15 lat więc dzieli nas miasto ( 75 000 ) od miasta (20 000 ) całe 30 lat :) i kto jest rozwojowy , u nas życie staneło w miejscu i nic do przodu, a wszyscy nam sie oddalają :)
Dodano: 31.05.2017 23:02    Przez: ~?
PATRZCIE LAMAGI Z GORNIKA JAK GRAJA DZIEWCZYNY Z MEDYKA
Dodano: 01.06.2017 23:34    Przez: ~ANTY
kto oglądał mecz ? ten widział, stadion MOSIR RADOM pełne trybuny, oprawa meczowa ,stadion o jakim konin może pomarzyć i nasze dziewczyny walczące, które muszą się pewnie wstydzić takim naszym klepiskiem ,takim naszym dopingiem 50 osobowym na meczach ekstraklasy kobiecej , u nas w mieście wszystko stoi w miejscu dobrze że MEDYK nie i i zdobywa kolejne trofea !!!!!!!!!!!!!
Dodano: 31.05.2017 20:38    Przez: ~wstyd i duma
Chyba 5 raz z rzędu a nie 4 ?
Dodano: 31.05.2017 21:04    Przez: ~mar
Nasze dziewczyny znowu pokazały klasę,nie ważny jest stadion i mała ilość kibiców ważne jest to że nasze MEDYCZKI są najlepsze i to wszystkim pokazały Brawo i ogromne gratulacje
Dodano: 31.05.2017 21:23    Przez: ~zadowolona
JAK MÓWISZ POKAZAŁY KLASĘ, TYLKO CZEMU NIE MOGĄ BAWIĆ SIĘ W NORMALNYCH WARUNKACH , DLA DUŻEJ ILOŚCI KIBICÓW ?
Dodano: 01.06.2017 14:57    Przez: ~DO ZADOWOLONA
Aż szkoda że w Koninie nie ma porządnego stadionu na którym moglby grac Medyk i Górnik. Słowa komentatora bezcenne xD
Dodano: 31.05.2017 21:34    Przez: ~MK
Ilu kiboli medyka obecnych na wyjeździe ? Mniej niż zerooooooooooooooo
Dodano: 31.05.2017 22:51    Przez: ~Asdg
jacys tam byli
Dodano: 31.05.2017 22:52    Przez: ~ppfffff
1 autokar i kilkanaście aut osobowych. Nie spędzili ich jednak do klatki jak bydło i nie pilnowało ich 100 policjantów i 10 owczarków i nareszcie ja za to z moich podatków nie zapłaciłem.
Dodano: 02.06.2017 20:50    Przez: ~Piłkarz
Stadion jest taki jak łazienka u Solskiej ale jest.
Dodano: 31.05.2017 22:56    Przez: ~lelek
Brawo Medyk! Inna drużyna z Kunina ma — jak się wydaje - tłumy kibiców, ale brak jej charakteru, wyników, sukcesów na miarę ... choćby III- ligi, nic, zeroooooo!
Dodano: 01.06.2017 10:47    Przez: ~zerro
NO I WIDZISZ GRAJĄ WYŁĄCZNIE DLA SIEBIE !!!!!!!! NIE MA CO PORÓWNYWAĆ ŻEŃSKIEJ DO MĘSKIEJ PIŁKI NOŻNEJ . MEDYK GRAJĄCY W LIDZE MISTRZYŃ MIAŁ NA STADIONIE MAX 4000 LUDZI I TO W WIĘKSZOŚCI ZA DARMO Z SZKÓŁ ,ŻEBY NA STADIONIE NIE BYŁY PUSTKI, A NA GÓRNIKA KILKANAŚCIE LAT TEMU NA PIERWSZĄ LIGĘ PRZYCHODZIŁO REGULARNIE 5000-6000 TYŚ WIĘC Z CZYM DO LUDZI .
Dodano: 01.06.2017 15:04    Przez: ~DO ZERRO
Do zero na Górnika na 1 ligę przychodziło reguralnie ok 2 tys, 5-6 tys przychodziło na ważniejsze mecze,nie wyolbrzymiaj ! rekord frekwencji w Koninie to 7,5 tys,a teraz cieszymy się jak przyjdzie 1 tys taka prawda
Dodano: 01.06.2017 19:54    Przez: ~z historii
sory Górnik nie grał w 1 lidze tylko trzy sezony w 2 lidze wtedy nie było ekstraklasy,
Dodano: 01.06.2017 20:02    Przez: ~z histori
Medyk jest WIELKI bez względu na to ilu tam przychodzi kibiców. Ja jako koninianin jestem dumny, że mamy MEDYKA. a z tego, że Górnik ma takich zawistnych kiboli niekoniecznie☺
Dodano: 01.06.2017 16:25    Przez: ~Koninianin
Zawistnych kiboli? Nie przeszkadza ci pogarda prezesa Jaszczaka w niedawnym wywiadzie? Otwórz szerzej oczy. Pozdrowienia dla normalnych.
Dodano: 02.06.2017 20:35    Przez: ~PL
Normalny to Ty nie jesteś na pewno i Tobie podobni również