Dzisiaj jest niedziela 20 października 2019, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18766) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 13oC
Jutropogoda
18 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (1)Konin. Zlot MIG-iem po raz czwarty. Grali dla Mich ... (0)

Po trzech szybkich ciosach Górnik odpadł z Pucharu Polski

Dodano: 6.06.2017 17:02
Źródło: LM.pl

Starcie Górnika Konin z Polonią Środa Wlkp. nie miało szczególnej historii. Goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie 3:0 i awansowali do finału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Wtorkowy mecz był zupełnie inny od poprzednich, wyrównanych spotkań Górnika z Polonią. Przede wszystkim fatalnie zagrali obrońcy gospodarzy, po których błędach średzianie w zaledwie sześć minut strzelili trzy bramki, kładąc Górnika na deski.

W dziesiątej minucie goście wywalczyli rzut wolny. Po dośrodkowaniu w polu karnym główkował kompletnie osamotniony Igor Jurga. Jego pierwszy strzał instynktownie na poprzeczkę sparował Łukasz Jaskólski, ale dobitka wpadła już do siatki, dając prowadzenie Polonii.

Cztery minuty później było 0:2. Z linii obrony wyszedł Mateusz Majewski, w sytuacji sam na sam znalazł się Krzysztof Bartoszak i zmusił do nieprzepisowej interwencji Łukasza Jaskólskiego. Goście otrzymali rzut karny, który na drugiego gola zamienił sam Bartoszak. Dzieła zniszczenia w siedemnastej minucie dopełnił Jakub Solarek. Zawodnik Polonii z najbliższej odległości wykończył ładną, drużynową akcję gości, nie dając żadnych szans Łukaszowi Jaskólskiemu.

Biało-niebiescy po tych trzech szybkich ciosach mieli problemy z podniesieniem się. Defensywa średzian działała bez zarzutu i choć Górnik atakował – niewiele z tego wynikało. Do najwyższego wysiłku Adriana Lisa zmusił jedynie Krystian Sobieraj, uderzając mocno sprzed szesnastki.

Skrzydłowy Górnika dał jeszcze nadzieję gospodarzom, strzelając gola na 1:3 w 49. minucie. Sobieraj wbiegł w pole karne i przy biernej postawie defensorów Polonii mocnym strzałem pokonał Adriana Lisa. Po tej bramce gospodarze jeszcze mocniej ruszyli do ataków, ale już chwilę później z rytmu wybiła ich kontuzja Łukasza Jaskólskiego. Bramkarz Górnika w niefortunnej sytuacji doznał urazu, prawdopodobnie odnawiając kontuzję z jesieni. Zrozpaczony Jaskólski musiał opuścić boisko, a na murawie zameldował się Dawid Kołodziejczak.

W kolejnych minutach Górnik bił głową w mur średzkiej obrony, coraz bardziej narażając się na kontrataki. Jeden z nich zakończył się czwartą bramką dla gości. Po rzucie rożnym w wykonaniu koninian poloniści przejęli piłkę i w popisowy sposób skontrowali. W sytuacji sam na sam znalazł się Mikołaj Łopatka i pewnym strzałem rozstrzygnął losy spotkania, ustalając wynik na 4:1 dla Polonii Środa Wlkp.

Porażka oznacza pożegnanie Górnika Konin z tegorocznym Pucharem Polski. Biało-niebiescy poprawili zeszłoroczny wynik i osiągnęli najlepszy rezultat od lat w tych rozgrywkach. Teraz przed nimi trzy ostatnie mecze, które rozstrzygną losy utrzymania w III lidze. Najbliższy z nich w sobotę – Górnik Konin podejmować będzie Wdę Świecie.

Górnik Konin – Polonia Środa Wlkp. 1:4 (49’ Krystian Sobieraj11’ Igor Jurga, 15’ Krzysztof Bartoszak, 17’ Jakub Solarek, 87’ Mikołaj Łopatka)

Górnik Konin: Łukasz Jaskólski (60’ Dawid Kołodziejczak) – Bartosz Świderski (66’ Mikołaj Karbowy), Maciej Rojewski, Mateusz Majewski (46’ Dawid Śnieg), Kamil Krzyżanowski, Jakub Wolski, Maciej Adamczewski (46’ Mateusz Wypych), Krystian Sobieraj, Łukasz Frydrych, Piotr Radoszewski, Jan Paczyński.

Polonia Środa Wlkp.: Adrian Lis – Krzysztof Wolkiewicz, Damian Buczma (46’ Paweł Przybyłek), Dawid Lisek, Przemysław Otuszewski, Jakub Solarek (56’ Michał Stańczyk), Adam Gajda, Mateusz Roszak (81’ Aleksander Giczela), Krzysztof Bartoszak, Igor Jurga, Krystian Pawlak. 

  • PP: Górnik Konin - Polonia Środa Wlkp. [TRANSMISJA]

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

O czym tu mowa po 1 brak jakiegokolwiek zarZądzania klubem brak podstaw i przemyśleń. Po awansie do 3 ligi zaczęły się braki kadrowe i co będzie dalej poprzez obecne zarządzenia aż strach pomyśleć.
Dodano: 6.06.2017 21:36    Przez: ~On
Ale ten Górnik jest słaby obrona dno kompletne 5 liga już tuż tuż w koninie.
Dodano: 6.06.2017 17:53    Przez: ~govi
Strach się bać :) proszę nieeeee. To nas postraszyles, teraz nie będziemy już nic pisali przez najbliższe miesiące. Jak można krytykować górnika, ja bym ich bez sądu od razu do więzienia :) a może trybunał konstytucyjny tym się zajmie? Ile ty masz lat? Buhahaha
Dodano: 6.06.2017 22:23    Przez: ~Reguon
Super chlopaki graja w obronie takiej slabizny i nedzy to trmpkarze by sie wstydzili.Lepiej zdac sprzet i dac sobie spokoj niz tak sie meczyc i sprawiac przykrosc ludzia ktorym na tym klubie zalezy.Niech sie niktorzy zastanowia i sobie wstydu nie robia.
Dodano: 6.06.2017 18:30    Przez: ~Obserwator
Publicznie to sobie możesz ........ Nie pozdrawiam
Dodano: 6.06.2017 22:36    Przez: ~Gibon

KOMENTARZE

Ale ten Górnik jest słaby obrona dno kompletne 5 liga już tuż tuż w koninie.
Dodano: 06.06.2017 17:53    Przez: ~govi
prezes "Widmo" do dymisji wraz z Owczarkiem
Dodano: 06.06.2017 21:04    Przez: ~kędzieżawy
A No trzeba było wziąść prawie wszystkich z LKS , iby była obrona że aż palce lizać szkoda !!!!!
Dodano: 07.06.2017 00:10    Przez: ~zzz
Wstyd i kompromitacja 2 trenerów ale obciach !!!!
Dodano: 07.06.2017 00:12    Przez: ~111
KLUB KIU ZAPRASZA !!!!
Dodano: 07.06.2017 00:14    Przez: ~111
Super chlopaki graja w obronie takiej slabizny i nedzy to trmpkarze by sie wstydzili.Lepiej zdac sprzet i dac sobie spokoj niz tak sie meczyc i sprawiac przykrosc ludzia ktorym na tym klubie zalezy.Niech sie niktorzy zastanowia i sobie wstydu nie robia.
Dodano: 06.06.2017 18:30    Przez: ~Obserwator
Zależy to znaczy co robicie patrzycie i czekacie na wynik.... Zrób coś załatw chociaż 100 tys to jest nic wystarczy że obejdziesz każdy dom w Koninie i okolicy i poprosisz o 1zł albo przejdz się by co 100 oddał 1% podatku zrób coś a Ty siedzisz i myślisz że bez kasy coś zrobisz nie zrobisz w Koninie Ci co potrafią grać to nie mają siły bo musza chodzić do roboty bo są już starzy. A młodzi muszą się ograć. Chcesz awansować do II ligi potrzeba 1,5 miliona budżetu a nie jakieś 350 tys każdy musi dostać po 2 tys i być 7x w tygodniu na treningu. Do tego potrzeba trenera myślącego ze znajomościami gdzie ściągnie ludzi do gry za 4 tys tak z 4 i wtedy mozna myśleć o awansie wszystkie inne opcje jak gramy swoimi to zasady przypadku. Zobacz na Lecha chcą awansować to zawodnicy z ektraklasy robią wyniki i lech II awansuje.... nic za darmo nie ma piłka to jest studnia bez dna możesz ładować i tak nic z tego przyjład Polonia Warszawa albo pana Abramowi ...
Dodano: 09.06.2017 10:15    Przez: ~Konin
TEN Z NUMEREM 9 DNO ROJU DRUGIE
Dodano: 06.06.2017 19:21    Przez: ~kibic
ZGODA Katastrofa !!! Co oni robią w tej drużynie ? Nie wiem ! A nie chciany MARZENA Robi super robote w UNI !!!! BRAWO !!!!
Dodano: 07.06.2017 00:17    Przez: ~xxx
Tylko w Swarzędzu więcej płacą niż w Górniku zresztą jakie Swarzędz ma fabryki w mieście a u nas sprzedane albo ledwo ciągną przedsiębiorcy....
Dodano: 09.06.2017 10:17    Przez: ~haha
Szkoda nerwòw na tych patałachów Celowo olali lige a teraz puchar Wstyd Zero walki sprzedawczyki zaje..ne
Dodano: 06.06.2017 20:27    Przez: ~sidor
Gratuluję wyniku :)
Dodano: 06.06.2017 22:30    Przez: ~JacentyWincenty
WŁAŚNIE TEN Z 9 JEST BARDZO WYRZEŻBIONY
Dodano: 06.06.2017 20:29    Przez: ~kibic
panie sidor trzeba walczyc weż ich na trening zmotywujesz na sobote
Dodano: 06.06.2017 21:09    Przez: ~pytlak
Jaki wynik
Dodano: 06.06.2017 21:23    Przez: ~Ksg
4 liga to na warunki koninskie obecnie idealne miejsce,trzeba postawic na swoich,oraz wszystko poukladac od nowa
Dodano: 06.06.2017 21:29    Przez: ~Edi
sam się poukładaj na miejsce......
Dodano: 07.06.2017 00:18    Przez: ~tukty
O czym tu mowa po 1 brak jakiegokolwiek zarZądzania klubem brak podstaw i przemyśleń. Po awansie do 3 ligi zaczęły się braki kadrowe i co będzie dalej poprzez obecne zarządzenia aż strach pomyśleć.
Dodano: 06.06.2017 21:36    Przez: ~On
Oficjalniie niektóre ID sa już sprawdzane i wyjdą nazwiska krytyków. I zostaną p9dane publicznie
Dodano: 06.06.2017 21:43    Przez: ~Fakt
Strach się bać :) proszę nieeeee. To nas postraszyles, teraz nie będziemy już nic pisali przez najbliższe miesiące. Jak można krytykować górnika, ja bym ich bez sądu od razu do więzienia :) a może trybunał konstytucyjny tym się zajmie? Ile ty masz lat? Buhahaha
Dodano: 06.06.2017 22:23    Przez: ~Reguon
Publicznie to sobie możesz ........ Nie pozdrawiam
Dodano: 06.06.2017 22:36    Przez: ~Gibon
Uwaga, wszyscy którzy śmieli krytykować górnika wielki i sprawiedliwy Fakt już po was idzie :) dobry jesteś koleś haha
Dodano: 07.06.2017 09:46    Przez: ~Daro
"Oficjalniie niektóre ID sa już sprawdzane i wyjdą nazwiska krytyków. I zostaną p9dane publicznie" nie wierzę :) ty tak na sucho czy coś bierzesz?
Dodano: 07.06.2017 10:43    Przez: ~Konin
Po Rutkowskiego dzwońcie... Coś co jest publiczne podlega publiczne ocenie. I pozytywnej i negatywnej.
Dodano: 09.06.2017 10:19    Przez: ~a
1 z 2
12>>