Dzisiaj jest piątek 28 lutego 2020, imieniny: Romana, Makarego, Lutomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20661) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 1oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
9 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rusza runda wiosenna. W sobotę pierwszy mecz Medyk ... (0)Zabójstwo 10-letniego Adasia to dla śledczych prio ... (1)

Górnik chce wyjść do ludzi. W niedzielę prezentacja drużyny

Dodano: 24.07.2017 17:23
Źródło: LM.pl

W najbliższą niedzielę w Centrum Handlowym Ferio odbędzie się prezentacja drużyny Górnika Konin na sezon 2017/2018. – Chcemy wyjść do ludzi – deklaruje Krystian Krysztofowicz, członek zarządu konińskiego klubu.

Prezentacje drużyn w ostatnich latach to stały element w działaniach marketingowych klubów sportowych. Przed każdym sezonem, a często nawet przed startem rundy wiosennej, fani drużyn (nie tylko piłkarskich) mają okazję spotkać się ze swoimi idolami, wziąć udział w konkursach, a przede wszystkim – poczuć się częścią szerszej społeczności, jaką jest klub sportowy. To też świetna okazja dla klubów, by zainteresować sobą potencjalnych nowych kibiców. Stąd prezentacje organizowane w centrach handlowych, gdzie przypadkowych przechodniów nie brakuje.

Trend powstały w rozwiniętych marketingowo klubach w ostatnim czasie zaczął pojawiać się również w niższych ligach. Prezentacje drużyn urządzały już chociażby III-ligowe: Elana Toruń, czy Jarota Jarocin. Przed jakimikolwiek marketingowymi działaniami dzielnie bronił się jednak Górnik Konin. – Klub powinien być również bardziej aktywny w sferze marketingowejpisaliśmy w podsumowaniu kadencji ustępującego w czerwcu zarządu klubu.

Były jednak czasy, gdy Górnik był niemal marketingowym prymusem. Jeszcze niedawno (ok. lat 2007 – 2010) świetnie działała strona klubowa, prowadzona przez kilkuosobowy zespół redakcyjny. Klub posiadał swojego fotografa, a nawet – telewizję klubową! Archiwalne nagrania ówczesnych AluminiumTV i GórnikKoninTV wciąż oglądać można jeszcze w serwisach Dailymotion i YouTube. To wszystko tworzone było zresztą w czasach, gdy dostęp do sprzętu np. filmowego był o wiele trudniejszy, niż dziś. 

Potrzebę powrotu do aktywnych działań marketingowych potwierdzają liczby kibiców na trybunach w ostatnim sezonie. Górnik zawsze szczyci się wysoką, jak na konińskie standardy, frekwencją na swoich trybunach. Po części jest to prawda – kibicowskie hity w postaci meczów z Elaną Toruń, czy KKS 1925 Kalisz potrafią bez większej promocji przyciągnąć na trybuny jednorazowo ponad tysiąc osób. Konińscy fani, jak na standardy III ligi i poziomu zespołu walczącego o utrzymanie, licznie meldują się również na meczach wyjazdowych.

Ale już duża część spotkań w Koninie była oglądana przez niewielką grupę osób. Nowych sympatyków nie przyciągał wyższy poziom ligowy, ani bardziej rozpoznawalni rywale. Dość powiedzieć, że niejednokrotnie frekwencja była niższa, niż podczas walki o mistrzostwo w IV lidze.

Potwierdzają to sami kibice. Na swoim nieoficjalnym serwisie gornik.konin.pl piszą: - Jeśli chodzi o mecze u siebie, od dawna chyba nie byliśmy potentatami w tej dziedzinie, ale wiele osób liczyło, że ranga zawodów w III lidze przyciągnie w końcu trochę ludzi na stadion. Niestety praktycznie tylko dwa razy zebraliśmy się w grupie, której liczebność można było uznać za satysfakcjonującą.

Niska na niektórych meczach frekwencja to nie tylko efekt niskiej pozycji Górnika w tabeli III ligi, czy ciężkich warunków, w których przychodzi czasem oglądać mecze (brak zadaszenia i ogólny zły stan trybun konińskiego stadionu). To również efekt braku wcześniej wspomnianych działań promocyjnych i marketingowych klubu.

Nowy zarząd zdaje się rozumieć tę potrzebę. – Chcemy wyjść do ludzi, do miasta. Nie będziemy ograniczać się do jednorazowej akcji prezentacji pierwszej drużyny – deklaruje Krystian Krysztofowicz, członek zarządu Górnika Konin. I dodaje: - Będą akcje z okazji Dnia Dziecka, Dnia Kobiet, przy współpracy z domami dziecka, czy schroniskami dla zwierząt.

Niedzielna prezentacja pierwszej drużyny może być więc pierwszym krokiem Górnika w kierunku dogonienia dzisiejszych standardów marketingowych i promocyjnych. Skąpy budżet klubu na pewno nie jest pomocny w planowaniu tego typu działań, ale wiele z nich przeprowadzić można niskim kosztem. Wystarczy tylko dobry pomysł lub podpatrzenie sprawdzonych rozwiązań z bogatszych i lepiej zorganizowanych klubów.

Górnik ,,wyjdzie do ludzi” w niedzielę 30 lipca o godz. 16.00 w Centrum Handlowym Ferio. Jak zapowiadają władze klubu, na uczestników spotkania z drużyną czekają ciekawe atrakcje z atrakcyjnymi nagrodami. Klub ufunduje karnety na rundę jesienną oraz gadżety klubowe, do wygrania będzie koszulka Górnika Konin, rozdawane będą również darmowe wejściówki na pierwszy mecz w Koninie.

Wygrać na tych działaniach może również klub – każdy nowy kibic, który zawita na stadion podczas pierwszego spotkania ligowego będzie wymiernym efektem starań nowego zarządu.

  • Górnik chce wyjść do ludzi. W niedzielę prezentacja drużyny

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   Górnik Konin,   prezentacja drużyny,   marketing,   promocja

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Świetna sprawa z tą prezentacją, jedyny tak popularny Klub w regionie zasługuje na wyjątkową oprawę!!!
Dodano: 24.07.2017 18:36    Przez: ~Piękny Romek
Dobry dowód na to, że nowy zarząd chce działać! Bravo !
Dodano: 24.07.2017 17:51    Przez: ~Kibic
EXTRAAA i o to chodzi!!!
Dodano: 24.07.2017 18:34    Przez: ~koninianin
Super :)
Dodano: 24.07.2017 17:53    Przez: ~kibic
Wreszcie zaczynamy wyglądać jak poważny klub! :)
Dodano: 24.07.2017 19:43    Przez: ~alcmdz

KOMENTARZE

Dobry dowód na to, że nowy zarząd chce działać! Bravo !
Dodano: 24.07.2017 17:51    Przez: ~Kibic
zapraszamy na FB na profil gornik,konin.pl WSZYSCY cały Konin i ZTR
Dodano: 25.07.2017 01:53    Przez: ~gornik.konin.pl
ale szydera, bedom lansować 9 ligowy klubik
Dodano: 25.07.2017 16:32    Przez: ~wieśniak
Super :)
Dodano: 24.07.2017 17:53    Przez: ~kibic
Ja zaprezentuję moje krowy zapraszam wszystkich mam ich 16 i zamierzam kupić jeszcze 3
Dodano: 24.07.2017 22:31    Przez: ~Roman z węglewa
Romek a ty będziesz robił za cielaka ????? Ha ha ha na
Dodano: 25.07.2017 09:05    Przez: ~do Roman z węglewa
EXTRAAA i o to chodzi!!!
Dodano: 24.07.2017 18:34    Przez: ~koninianin
Świetna sprawa z tą prezentacją, jedyny tak popularny Klub w regionie zasługuje na wyjątkową oprawę!!!
Dodano: 24.07.2017 18:36    Przez: ~Piękny Romek
Wreszcie zaczynamy wyglądać jak poważny klub! :)
Dodano: 24.07.2017 19:43    Przez: ~alcmdz
A kto te miernoty zechce oglądać?
Dodano: 24.07.2017 19:46    Przez: ~vv
Większej MIERNOTY od ciebie nie ma VV. I doskonale o tym wiesz. Hahahaha
Dodano: 24.07.2017 19:51    Przez: ~do vv
Super sprawa klub naszego regionu niech bedzie z mieszkańcami.
Dodano: 24.07.2017 22:07    Przez: ~Kibic
No w końcu ktoś zaczyna myśleć w tym zarządzie i tym regionie Brawo i oby tak dalej powoli zmieniajcie ten klub na lepsze i szkolcie swoją młodzież bo to nasza przyszłość tego klubu
Dodano: 24.07.2017 23:10    Przez: ~Kibic l
III liga .Strach się bać.......
Dodano: 24.07.2017 23:10    Przez: ~Erwin
zróbcie coś ze stroną internetowa , bo to co jest to jakaś kpina fb to nie wszystko warto mieć stronkę z prawdziwego zdarzenia
Dodano: 25.07.2017 08:49    Przez: ~kibol
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.